FantastykaFantasyPolecamy

„Toy wars”, wznowienie książki Andrzeja Ziemiańskiego

Toy wars

Jeśli ktoś interesuje się literaturą fantastyczną i sci-fi, to na nazwisko Andrzeja Ziemiańskiego powinien natrafić już nie raz. Z wykształcenia architekt, który porzucił tą drogę dla literatury. Jeden z lepszych polskich pisarzy, który zjednał sobie serca Czytelników swoim bardzo specyficznym stylem. To autor wielu książek o fantastycznej tematyce. Przede wszystkim jednak twórca popularnej i docenianej przez wielu serii Pomnik cesarzowej Achai – najbardziej kasowej serii w literaturze polskiej, która doczekała się już piętnastu wydań. Pamiętajmy ponadto, że pierwsze dwa tomy Achai nominowane były do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, a drugi tom otrzymał w 2004 roku Nagrodę Nautilus.

Ziemiański to autor, wobec którego twórczości nie można przejść obojętnie. Czytając jego książki wiemy, że znajdziemy w nich to, co najlepsze – szybką i doskonale dopracowaną akcję, lekki i wesoły styl, specyficzny humor oraz niezwykłą wręcz oryginalność.  Do tego zawsze ciekawie zaprojektowana okładka, która wręcz przyciąga spojrzenie i zachęca do zapoznania się z zawartością książki.

Dlatego też wznowienie Toy Wars to rewelacyjna wiadomość dla wszystkich fanów twórczości Andrzeja Ziemiańskiego. To typowo rozrywkowa pozycja, która doskonale sprawdzi się, jako lekka lektura na długie, letnie wieczory.

Toy Wars, czyli kobieta wkracza do akcji

W książce spotykamy się z niezwykle ciekawą główną bohaterką – Toy. To była narkomanka i prostytutka, obecnie pani detektyw, a niebawem najemniczka. To młoda kobieta wielokrotnie zmagająca się z nieprzychylnym losem. W książce spotykamy ją w kolejnej trudnej sytuacji. Wyciągnięta z nałogu przez bogatego opiekuna ma odziedziczyć jego fortunę. Nim jednak to się stanie czeka ją dziesięć lat pracy jako prywatny detektyw. Gdyby jeszcze coś się w tej pracy działo… A tym czasem nikt nie chce zlecić żadnego zadania dziewczynie, która wygląda jak nastolatka. I wtedy, pewnego dnia w jej burze zjawia się mężczyzna – Paul Dante, dowódca najemników. Od tego momentu, kiedy przyjmuje pracę w jego zespole, losy Toy diametralnie się zmieniają. Właśnie w tym momencie zaczynają się właściwe przygody naszej bohaterki.

Toy Wars jest zbiorem trzech powiązanych ze sobą opowiadań o kolejnych zadaniach przydzielonych głównej bohaterce. Czytając tą książkę otrzymamy przewrotne i bardzo dynamiczne zwroty akcji pełne pościgów, strzelanin oraz spektakularnych wybuchów, wątek detektywistyczny, silną kobietę w roli głównej, koszarowy dowcip, a to wszystko wraz ze sporą dawką niebanalnej fantastyki i sci-fi. Do tego w specyficznym stylu autora: bardzo luźnym, wesołym i potocznym, pełnym dialogów z mało rozbudowanymi opisami. Dzięki temu będziemy czytać tą historię naprawdę szybko. Zadaniem tej książki jest dostarczenie Czytelnikowi rozrywki i autorowi z całkowitą pewnością doskonale się to udało!

Andrzej Ziemiański to pisarz naprawdę godny uwagi, którego książki zdobyły miliony fanów na całym świecie. Na uwagę zasługuje nie tylko jego słynna seria Pomnik cesarzowej Achai, czy właśnie Toy Wars, ale także jego pozostałe książki, które na pewno Was zachwycą, a które znajdziecie tutaj.

Warto wspomnieć także, że stosunkowo niedawno ukazał się potężny piąty tom z serii o słynnej Achai, po który również polecam Wam sięgnąć, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście. Znajdziecie go w tym miejscu.