Film Amok z pewnością zainteresuje wszystkich miłośników thrillerów i prawdziwych historii pisanych przez życie. Produkcja w kinach pojawi się już 24 lutego bieżącego roku, a na ekranach odbiorcy będą mieli okazję ujrzeć m. in: Mateusza Kościukiewicza, Łukasza Simlata i Zofię Wichłacz. Dlaczego film wzbudza wiele sensacji i już cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników? Koniecznie czytajcie dalej!

Co łączy Amok z morderstwem i pisarstwem?

Informacją zaskakującą jest to, że film powstał na podstawie polskiego procesu poszlakowego, w którym skazano naszego rodaka, pisarza-mordercę – Krystiana Balę. Mężczyzna, jako debiutujący autor w 2003 roku, wydał książkę pt. Amok i opisał w niej zbrodnię łudząco podobną do tej, o którą został później oskarżony. Tak rozpoczął się jeden z najgłośniejszych procesów w Polsce, w którym Bala został skazany na 25 lat więzienia. Oskarżony nigdy nie przyznał się do winy i do dziś uważa, że jest niewinny.

Dwa lata temu producenci filmowi podpisali z więźniem kontrakt umożliwiający im realizację filmu opartego na jego historii i książce. Reżyserią zajmie się Katarzyna Adamik. Zaś w rolę głównego bohatera, Krystiana Bali, wcieli się Mateusz Kościukiewicz. Jego żonę, Zofię, zagra Zofia Wichłacz. Policjant, który za wszelką cenę będzie chciał rozwiązać tajemniczą i mroczną zagadkę, to aktor Mirosław Haniszewski. Natomiast Jan Peszek wcieli się w role profesora Bali.

Przypominamy, że film swoją premierę będzie miał 24 lutego 2017 roku. Poniżej przedstawiamy zwiastun. Wybieracie się do kina?