Cień Poego - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Cień Poego to książka, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom powieści, zawierających autentyczne elementy. Edgara Allana Poego zna bez wątpienia większość Czytelników na całym świecie. Ci, którzy nie do końca orientują się, kim jest, chociaż raz w życiu słyszeli z pewnością jego nazwisko. Nic dziwnego. Poe to słynny, amerykański przedstawiciel romantyzmu, krytyk literacki, nowelista i poeta. W jego twórczości Czytelnicy mają szansę dostrzec wątki fantastyczne, doskonale połączone z elementami horroru. To jemu przypisuje się zapoczątkowanie gatunku nowel kryminalnych i to on po raz pierwszy wprowadził postać detektywa, jako głównego bohatera w książce. Teraz Matthew Pearl stworzył powieść, do której inspiracją było niezwykłe życie Poego. Co z tego wyszło? Koniecznie sprawdźcie to sami!

 Cień Poego – inteligentna i zdumiewająca powieść

Jest rok 1849, w miejscowości Baltimore, Edgar Allan Poe zostaje pochowany w nieoznaczonym grobie. Nie tylko społeczność i prasa, ale nawet rodzina i przyjaciele zmarłego zgadzają się z opinią, że był on drugorzędnym pisarzem. A że był pijakiem, spotkał go haniebny koniec. To powszechna opinia. Jednak jest ktoś, kto ma zupełnie inne zdanie i nie wierzy w taką wersję wydarzeń. To młody prawnik, Quentin Clark, oddany miłośnik talentu poety. Clark chce ocalić od zapomnienia postać Poego i jest gotowy poświęcić dla tego celu wszystko. Młodzieniec ryzykuje swoją zawodową karierę oraz reputację i rozpoczyna niezwykła podróż.

Bardzo szybko odkrywa, że ostatnie dni życia Poego okryte są tajemnicą. Na domiar wszystkiego, policja uparcie ignoruje sprawę. Bohater, w miarę postępowania prywatnego śledztwa, zaczyna wplątywać się w sieć złowrogich machinacji, rozsnutej przez tajnych agentów. W sprawę są uwikłani również skorumpowani handlarze niewolników i piękna morderczyni. W końcu prawnik zdaje sobie sprawę, że jedyną szansą na ocalenie własnej przyszłości, jest odcięcie się od losów Poego.

Oto jak Bookpage ocenia powieść stworzoną przez Pearla:

Nikt tak naprawdę nie wie, co stało się Poemu w dniach poprzedzających jego śmierć, ale fascynująca teoria Pearla (która obficie czerpie tak z faktów, jak i fikcji) dostarcza przekonującej hipotezy. Cień Poego to zajmująca opowieść wysnuta z logicznych wniosków – Poe byłby z siebie dumy.

Książkę pt. Cień Poego znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!