FantastykaFantasyPolecamy

Cinda Williams Chima po polsku czyli polecam 2 książki

Cinda Williams Chima jest amerykańską pisarką fantasy, która zaskarbiła sobie serca milionów nastolatek na całym świecie, a teraz podbija również rynek polski. Do jej słynnych dzieł zalicza się debiutancką serię Kroniki Dziedziców oraz Siedem Królestw. To właśnie one zyskują sławę i są gorąco polecane przez miłośników literatury fantastycznej. Co ważne, Cinda W. Chima swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła już w szkole średniej, jednak przed wielką karierą autorki powieści fantastycznych była dietetykiem klinicznym.

Cinda Williams Chima – Kroniki Dziedziców

Pierwsza część debiutanckiej Kroniki Dziedziców pojawiła się na rynku książkowym w 2006 roku pod tytułem Dziedzic wojowników. Głównym bohaterem jest gimnazjalista Jack Swift, który pewnego dnia zapomina o zażyciu tajemniczego specyfiku przyjmowanego od lat. To uruchamia lawinę wydarzeń, które sprowadzają na niego śmiertelne wręcz niebezpieczeństwo. Jack oto odkrywa długo skrywaną tajemnicę – jest on jednym z ostatnich potomków wojowników, a jednocześnie polowania na niego rozpoczęli czarodzieje z rodu Białej i Czerwonej Róży. Jest to książka w głównej mierze kryjąca w sobie fantastyczne elementy świata, jednak nie brakuje również rozterek miłosnych oraz trudnych dla młodego Swifta wyborów.

Kolejne dwie części Kroniki Dziedziców ukazały się w latach 2007-2008, jednak na Dziedzica Zaklinaczy Cinda Williams Chima kazała długo czekać, bowiem aż pięć lat. Ostatnia, piąta część o wdzięcznym tytule Dziedziczka guślarzy miała swoją premierę w 2014 roku. Cała tetralogia, podobnie jak i cykl Siedmiu Królestw trafiła na listę bestsellerów New York Timesa.

Cinda Williams Chima – Siedem królestw

Najnowszy cykl opowiadań fantasy liczy jedynie cztery książki, które były wydawane rok po roku w latach 2009-2012. Pierwsza część – Król demon o losach Hana – złodzieja próbującego za wszelką cenę utrzymać siebie, matkę i siostrę oraz Raisy, następczyni tronu Fells, która powróciła po latach na królewski dwór. Ostatnia z kolei część odsłania przytłaczające kłamstwa powtarzane od tysięcy lat. To właśnie Karmazynowa korona jest doskonałym zakończeniem serii o Siedmiu Królestwach, bowiem odkrywa całą szokującą prawdę.

Zarówno Kroniki Dziedziców, jak i Siedem Królestw to serie książek polecane nie tylko miłośnikom fantasy. Niosą bowiem one piękne przesłania, a także pokazują świat w inny sposób. Cinda Williams Chima jest niewątpliwie pisarką posiadającą nieograniczoną wyobraźnię, którą doskonale potrafi przekazać swoim Czytelnikom. Oba cykle powieści są godne polecenia każdemu, kto kocha zanurzać się w świecie słów.

Niedawno swoją premierę miała najnowsza powieść Chimy, pt.: Zaklinacz Ognia, która rozpoczyna nową serię Starcie królestw.