Co nowego w literaturze dziecięcej - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Zastanawiacie się, co nowego w literaturze dziecięcej? W związku z tym przybywam dziś z pomocą i podrzucam wam gorące tytuły dla najmłodszych! O tym, że miłość do książek u dzieci warto zaszczepiać już od najmłodszych lat, wiemy wszyscy. Jednak jak przekonało się wielu rodziców i opiekunów, sprawa wcale nie jest taka prosta. Ponieważ mali czytelnicy to jedni z najbardziej wymagających odbiorców! Trudno wymagać od malucha, by przez kilkanaście minut usiedział cierpliwie, słuchając czytanej opowieści.

Co nowego w literaturze dziecięcej - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

W związku z tym warto zamienić rytuał wspólnego czytania w przyjemną rutynę. Do tego przydadzą się wam interesujące i nietuzinkowe tytuły, które sprawią, że dziecko z przyjemnością skupi na nich uwagę. Prezentowane dziś pozycje z pewnością pomogą wam w tej kwestii. To gorące nowości, nierzadko opatrzone przepięknymi ilustracjami. Pobudzą kreatywność waszych dzieci, zainteresują je i przede wszystkim sprawią, że maluchy w książkach dostrzegą potencjał dobrej zabawy.

Co nowego w literaturze dziecięcej? Sprawdź!

321 intrygujących faktów o zwierzętach - kup na TaniaKsiazka.pl321 intrygujących faktów o zwierzętach Mathilda Masters

Czasem wydaje się nam, że o zwierzętach wiemy już praktycznie wszystko. Ale czy na pewno? Ta książka udowadnia, jak wiele jeszcze przed nami do odkrycia. Mali odbiorcy znajdą tu 321 zdumiewających ciekawostek o ssakach, rybach, ptakach, płazach, gadach i owadach. Przekonajcie się sami, jak zdumiewające mogą być zwierzęta!

Książka już dostępna.

Lukrecja i dziwny świat dorosłych - sprawdź na TaniaKsiazka.plLukrecja i dziwny świat dorosłych Anne Goscinny

Lukrecja, obserwując członków swojej rodziny, dochodzi do wniosku, że zaczęli wariować na punkcie wieku. Za wszelką cenę próbują się odmłodzić, co nie zawsze wychodzi im na dobre. W tym całym zamieszaniu jej babcia znika nawet na kilka dni. Tymczasem dziewczynka ma prawdziwe problemy, z którymi musi się zmierzyć. Czy to możliwe, by zakochać się w dwóch różnych chłopakach jednocześnie?

Książka już dostępna.

Co nowego w literaturze dziecięcej - sprawdź na TaniaKsiazka.plSekretne życie leśnych zwierząt Ewa Zgrabczyńska

Jak wygląda sekretne życie leśnych zwierząt? Wraz z czworonożnymi bohaterami, czytelnicy zgłębią tajemnice leśnych stworzeń. Będzie to niezapomniana przygoda, która udowodni, że czasem wystarczy przejść się kilka kroków od domu, by odkryć prawdziwą magię!

Książka już dostępna.

Co nowego w literaturze dziecięcej - sprawdź na TaniaKsiazka.plBajki mają moc Małgorzata Korbiel

W tym tomie czytelnicy znajdą współczesne bajki, które poruszają tematy istotne w życiu każdego dziecka. Tym samym są to niekiedy trudne, innym razem kłopotliwe, czasem niezrozumiałe z ich perspektywy sytuacje. Wśród poruszanych zagadnień pojawią się przyjaźń, miłość, lojalność, zazdrość, strach, tolerancja, wzajemna pomoc, poczucie własnej wartości czy okazywanie emocji. A wszystko po to, by pomóc maluchowi zrozumieć otaczający je świat.

Książka już dostępna.

Opowiem ci mamo, co robią pociągi - kup na TaniaKsiazka.plOpowiem ci mamo, co robią pociągi Artur Nowicki

Czytelnicy, odkrywając kolejne karty książki, mogą wybrać się w podróż koleją i poznać bogaty świat pociągów. To fascynująca podróż po najciekawszych dworcach kolejowych. A ponadto odbiorcy będą mogli zwiedzić również muzeum lokomotyw, parowozownię, czy przejechać się górską kolejką. Jedno jest pewne, to moc niezapomnianych przygód!

Książka już dostępna.

Willa, dziewczyna z lasu - zobacz na TaniaKsiazka.plWilla, dziewczyna z lasu Robert Beatty

To poruszająca, pełna pierwotnej magii i szacunku dla przyrody baśń o dojrzewaniu i zmianie. Autor porusza również kwestię trudnego wyboru między dobrem i złem. Poza tym to przepiękna i mądra opowieść o odkrywaniu własnego „ja”.

Książka dostępna od 11 lutego 2021 roku.