Debiutancka powieść Louise Jensen idealnie spełni wasze oczekiwania jeśli poszukujecie thrillera psychologicznego. O talencie autorki może świadczyć fakt, iż książka w niecałe trzy tygodnie po wydaniu dotarła na szczyt list sprzedaży brytyjskiego i amerykańskiego Amazona. Ponadto prawa do wydania powieści zakupiło już 10 krajów, a liczba sprzedanych egzemplarzy na dziś to aż pół miliona. Aby dopełnić obraz fenomenu, jaki wywołała pisarka, należy dodać, że Siostra znalazła się również na liście bestsellerów „USA Today”. Koniecznie przekonajcie się sami, czym Jensen skradła serca Czytelników na całym świecie.

Siostra

Debiutancka powieść Louise Jensen – o fabule

Powieść na polskim rynku pojawiła się całkiem niedawno i jak się okazuje, ma szansę osiągnąć niemały sukces. Opowiada o losach kobiety, której życie zmieniło się po śmierci najlepszej przyjaciółki.

Grace, bo tak na imię ma główna bohaterka, nie potrafi pogodzić się ze śmiercią przyjaciółki – Charlie. Przez to wydarzenie jej całe dotychczasowe życie powoli obraca się w ruinę. Kobieta nie może spać ani skupić się w pracy. Relacje z partnerem Danem też nie układają się najlepiej, ich związek powoli się rozpada. Wszystko przez to, że Grace dręczą ostatnie słowa przyjaciółki: Grace, zrobiłam coś strasznego. Mam nadzieję, że mi wybaczysz. W głowie bohaterki rozbrzmiewają one niczym uciążliwe echo.

Kobieta w poszukiwaniu jakichkolwiek wskazówek odkrywa pudełko należące do Charlie. A kiedy je otwiera, okazuje się, jak wielu rzeczy nie wiedziała o swojej przyjaciółce. W życiu Grace pojawia się tajemnicza Anna, która twierdzi, że jest rodzoną siostrą zmarłej. Dziewczyna czuje się tak, jakby odnalazła nową rodzinę. Wkrótce tajemnicza nieznajoma zadomawia się u Grace i Dana. I od tej chwili w ich życiu zaczynają dziać się niepokojące rzeczy. Z domu znikają przeróżne przedmioty, Dan zachowuje się wyjątkowo dziwnie, a Grace ma wrażenie, że ktoś ją śledzi.

Czy Grace na pewno nie mogła nic zrobić, by uratować najlepszą przyjaciółkę? I jakie grozi jej niebezpieczeństwo, w miarę odkrywania całej prawdy o Charlie i Annie?

Książkę pt. Siostra znajdziecie tutaj. Gorąco polecam!