Debiuty warte uwagi - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Debiuty warte uwagi to doskonała propozycja dla każdego czytelnika, który w literaturze poszukuje świeżej krwi. W związku z tym dziś prezentujemy wam kilka tytułów, których autorzy stawiają pierwsze kroki w dziedzinie pisania. Co więcej, wyszło im to całkiem dobrze, a ich historie już cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród odbiorców. Poza tym warto również tutaj wspomnieć, że każdy wielki pisarz kiedyś zaczynał i wydawał swoją pierwszą powieść. Stephen King, J.K. Rowling czy George R. R. Martin – wszyscy oni też kiedyś publikowali po raz pierwszy. Teraz są już na szczycie i każdy z nas wie, że ich historie warte są uwagi.

Ponadto nie ma co ukrywać, że debiutującym pisarzom w dzisiejszej dobie jest naprawdę trudno. Na rynku jest bowiem mnóstwo powieści wartych uwagi, które wyszły spod pióra znanych i lubianych. Niełatwo mają też czytelnicy, którzy poszukują w tym chaosie dobrych historii. Czegoś, co ich zaskoczy, świeżego spojrzenia na jakiś temat lub gatunek. W związku z tym postanowiliśmy podrzucić wam dziś trzy debiutanckie tytuły, które zainteresują nawet najbardziej wymagającego odbiorcę. Jesteście ciekawi? Koniecznie to sprawdźcie!

Debiuty warte uwagi - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Miłość aż po rozwód - kup na TaniaKsiazka.plDebiuty warte uwagi – Miłość aż po rozwód

W tej książce czytelniczki znajdą trzy bohaterki, które połączył ten sam mężczyzna. Dla jednej był mężem, dla drugiej jest synem, dla trzeciej bratem. Jednak nie to jest tu najważniejsze. Ponieważ każda z nich przezywa właśnie rozpad swojego związku i staje przed złowieszczym słowem na „r”. Rozwód zresztą jest podawany, jako najczęstszy powód niechęci do zawierania małżeństw.

Młoda, ambitna bizneswoman, starsza bibliotekarka oraz instamama z dyplomem czeladnika fryzjerstwa w szufladzie. Trafiają na różnych mężczyzn, ale z żadnym z nich nie da się żyć. Mimo że wszystko przecież skrupulatnie zaplanowały. Dokonywały przemyślanych wyborów. Jednak łańcuszek przyczynowo-skutkowy sam rozwinął się do rozmiarów Jezusa w Świebodzinie. I nie było już odwrotu.

Tym samym dobrze wiedzą, że prędzej czy później przyjdzie ten dzień. Na ich telefonie pojawi się SMS, zapika komunikator lub ktoś życzliwy zapuka do ich drzwi. I świat zawali się na głowę.

Debiuty warte uwagi – ZakłamaniDebiuty warte uwagi - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Szef prywatnego kieleckiego szpitala oraz prezes zarządu spółki medycznej ginie bez wieści. Rok po tym wydarzeniu do rodzinnego miasteczka powraca żona mężczyzny. Do tej pory pracowała ona jako polonistka. Teraz Eryka staje się prawną reprezentantką interesów męża. W związku z tym zasiada w zarządzie spółki i zostaje szefową szpitala.

Wkrótce pod domem kobiety zostają odnalezione zwłoki pobitej i zgwałconej Ukrainki. Tym samym sprawę przejmuje kielecka policja, gdzie pracę właśnie rozpoczął Patryk Wroński. Były uczeń Eryki.

Matka jej córki - kup na TaniaKsiazka.plDebiuty warte uwagi – Matka jej córki

Jedną z głównych bohaterek powieści jest Lana Stone. Dziewczyna nigdy nie uważała się za stalkerkę. Jednak pewnej nocy, pod wpływem impulsu, podąża ulicami nowojorskiej dzielnicy Upper West Side za kobietą, której twarz wydaje jej się znajoma. Co więcej, jest to anonimowa dawczyni jajeczka, które zostało wybrane przez agencję. Tego, dzięki któremu została matką. W związku z tym żądna wiedzy Lana planuje przyjrzeć się kobiecie. To wszystko. Jednak już wkrótce, w wyniku zbiegu okoliczności, stają ze sobą twarzą w twarz. I zaprzyjaźniają się.

Katya, studentka z Kolumbii, jest pierwiastkiem yin, dopełniającym yang Lany, impulsywnym wolnym duchem, żyjącym na krawędzi. W związku z tym Lana przy niej ma szansę wziąć głęboki oddech. A świeże powietrze pozwala jej oderwać myśli od rozstania z ojcem dziecka. Lecz nagle, tak nagle, jak się pojawiła w życiu Lany, Katya znika. A Lana prawdopodobnie widziała ją ostatnia.

Książka dostępna od 15 kwietnia 2020 roku.