Dodaj do znajomych to książka, której autorką jest Zuzanna Łapicka. Część z Was ma wrażenie, że kojarzy nazwisko? Nic dziwnego. Autorka tej książki to córka Andrzeja Łapickiego i była żona Daniela Olbrychskiego. Jej życie to gotowy scenariusz na serial o egzystencji wyższych sfer artystycznych, nie tylko Polski. A ponieważ Janusz Głowacki od zawsze powtarzał jej: „Powinnaś pisać”, w końcu to zrobiła. Jaki jest tego efekt? O tym koniecznie przekonajcie się sami. Co zawiera książka, dowiecie się, czytając dalej.

Dodaj do znajomych – coś dla miłośników biografii i literatury faktu

Łapicka w swojej książce kreśli niepowtarzalne portrety kilkudziesięciu niezwykle intrygujących postaci, które spotkała. Dzięki temu Czytelnicy będą mieli okazję zapoznać się z dowcipnym i przenikliwym obrazem Krzysztofa Kieślowskiego czy Andrzeja Żuławskiego. To jednak niejedyne znane nazwiska, przewijające się w tej lekturze. Jest tu także kilka stron poświęconych, m.in.: Agnieszce Osieckiej, Jeremiowi Przyborze czy Federico Fellinim. Ale to także historia o Janie Pawle II, którego Łapicka odwiedziła w Watykanie, opowieść o Andrzeju Wajdzie i Krystynie Jandzie. A oprócz nich obok znalazły się także wzmianki o: Joannie Szczepkowskiej, Gustawie Holoubku, Tadeuszu Łomnickim, Elżbiecie Czyżewskiej, Jerzym Skolimowskim, Stanisławie Dygacie i Tadeuszu Konwickim.

Już sam wysyp tak znamienitych nazwisk z pewnością zachęci wielu z Was do zapoznania się z tym tytułem. Dlaczego warto to zrobić? Autorka miała szansę spotkać wszystkie te osoby i zamienić z nimi kilka słów. Niektórych poznała bardziej, innych mniej. Ale z pewnością jej wiedza i bystre spojrzenie na świat pozwoliły wydobyć z nich wiele ciekawostek, o których niekoniecznie słychać w mediach. Jacy są naprawdę i jak widzą ich inni?

Ponadto odbiorcy znajdą tu mnóstwo ciekawych informacji o emigracyjnym Paryżu z lat osiemdziesiątych. Łapicka wspomina także Warszawę, której już dawno nie ma.

Książkę pt. Dodaj do znajomych znajdziecie tutaj. Polecamy ją gorąco wszystkim miłośnikom literatury faktu i biografii znanych osób. Gwarantujemy, że nawet najbardziej wymagający odbiorca znajdzie tu coś dla siebie.