Ekranizacje i adaptacje

„Dom zbrodni” doczeka się ekranizacji!

Dom zbrodniZnacie powieść Dom zbrodni autorstwa Agathy Christie? Jeśli nie, to koniecznie nadróbcie zaległości, bo warto. Natomiast, jeśli książka już trafiła w wasze ręce, to mamy dla was dobrą wiadomość. Całkiem niedawno rozpoczęły się zdjęcia do adaptacji filmowej owej powieści. Za scenariusz odpowiadać będą: Julian Fellowes, Tim Rose Price i Gilles Paquet-Brenner (jemu także przypadła funkcja reżysera).  Zaś producentem mianowano Joea Abramsa, który związany jest z firmą Brilliant Films.

Dom zbrodni pełen gwiazd

Czytelnicy na ekranach będą mieli okazję zobaczyć takie gwiazdy kina oraz telewizji jak: Christina Hendricks – obecna w ekranizacji książek z serii Hap i Leonard, Gillian Anderson – aktorka, która pojawi się także w ekranizacji Amerykańscy bogowie oraz Terence Stamp, Max Irons, Stefanie Martini, Glenn Close. Poza tym, wśród dorosłych pojawi się również dziecko – Honor Kneafsey, która wcieli się w rolę książkowej Josephine.

Dom zbrodni to historia, której główną bohaterką jest Angelika. Kobieta zakochuje się w dyplomacie, Charlesie Haywardzie, a ich miłość ma sfinalizować ślub. Kiedy mężczyzna wraca w końcu do kraju, nie wszystko okazuje się tak łatwe, jak przypuszczali. Nagła śmierć dziadka Angeliki oraz podejrzenie popełnienia zbrodni odsuwają ślubne przygotowania na dalszy plan. Chociaż ich miłość ciągle jest żywa, kobieta nie chce myśleć o małżeństwie, dopóki ponura zagadka nie zostanie wyjaśniona. Mężczyzna postanawia przyłączyć się do śledztwa. Czy przy tak licznej rodzinie narzeczonej, uda się ustalić, kto zamordował starszego człowieka?

Nie znamy niestety jeszcze dokładnej daty premiery, ale wiemy, że pierwsze zdjęcia do adaptacji kręcone są w pobliżu Londynu. Czekam więc z niecierpliwością na efekty.