Druga część Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek!

Druga część Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek to doskonała wiadomość dla wszystkich młodszych czytelniczek i ich rodziców. Autorki Elena Favilli i Francesca Cavallo stworzyły niezwykłą pozycję, która cieszy się ogromną popularnością wśród odbiorczyń na całym świecie. Ich pierwsza pozycja o tym samym tytule stała się międzynarodowym bestsellerem i gorącym, wydawniczym hitem. Tym samy, po tak wielkim sukcesie, pisarki postanowiły wydać drugą część projektu. Nic dziwnego, że również ta nowość wzbudziła spore zainteresowanie wśród czytelniczek. Jeśli zatem jesteście rodzicami małych czytelniczek w wieku od 7 do 13 lat, koniecznie zapoznajcie się z prezentowaną dziś książką i jej poprzedniczką. Gwarantujemy, że nie pożałujecie!

Druga część Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek – zbiór historii niezwykłych kobiet

W prezentowanej dziś pozycji, podobnie jak w pierwszej części, czytelniczki znajdą aż 100 opowieści na dobranoc. Wszystkie napisano, z myślą o młodych odbiorcach, w formie krótkich biografii znanych i inspirujących kobiet. Książka trafi przede wszystkim do najmłodszych czytelników. Jeśli zatem poszukujecie lektury, która sprawi, że Wasze pociechy przyswoją dokonania oraz historie najznamienitszych kobiet od czasów starożytnych do współczesności, świetnie trafiliście. Sylwetki kobiet umieszczonych w książce są bardzo rozmaite: począwszy od artystek, pisarek, aktorek po noblistki czy aktywistki. W związku z tym na kartach książki nie zabrakło najsławniejszych kobiet teraźniejszości. Są tu więc historie związane z autorką Harry’ego Pottera J.K. Rowling, ikony popkultury Beyoncé czy znanej dziennikarki Ellen DeGeneres.

Każda z tych opowieści jest nietuzinkowa i różnorodna. Łączy je jednak wspólna cecha: rozpalają dziecięcą wyobraźnię i uczą konsekwentnego dążenia do wyznaczonych celów. Ponadto, oprócz inspirujących historii, w środku znajdują się także wizerunki przedstawionych kobiet. Warto tutaj również wspomnieć, że ilustracje to zasługa aż 70 znakomitych artystek. Nie brakuje tu również inspirujących cytatów, a dodatkowym walorem jest ilustrowany glosariusz, wspomagający poszerzenie słownictwa czytelników.

Druga część Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek znajduje się tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy tę książkę!