PolecamyScience fiction

Dzielnica obiecana. Uniwersum metro 2033 i Kraków w tle

Dzielnica obiecana. Uniwersum metro 2033 autorstwa Pawła Majki to idealna powieść na jesienną słotę. Poza tym coraz bliżej święta, warto więc w tym roku obdarować rodzinę czy przyjaciół naprawdę dobrą książką! Ale to idealny upominek nie tylko z okazji nadchodzącego wydarzenia. To również świetna opcja na urodzinowy podarunek. Ponadto, jeśli ktoś jeszcze nie ma na swojej półce tej niezwykłej powieści, to warto, by nadrobił braki. Teraz macie świetną okazję, by przekonać się, że warto.

Dzielnica obiecana. Uniwersum metro 2033

Dzielnica obiecana – historia osadzona w Polsce

To już dwie dekady od atomowej zagłady, po której nastał czas pożogi. Homo sapiens zostało sprowadzone do roli jednego z konkurentów w zabójczej grze o przetrwanie. Niemal wszystko uległo zmianie. Zdaje się, że jedynie ludzie są tacy, jak dawniej. Nowa Huta to miasto zaprojektowane oraz zbudowane od podstaw przez robotników, jest to XVIII dzielnica Krakowa. To właśnie tutaj w schronach pod ziemią egzystują ci, którym udało się przetrwać nuklearną apokalipsę. Ich życie nie wygląda kolorowo. Nie wiedzą, co przyniesie jutro a każda godzina to ciężka walka. Strzępki cywilizacji, jaką się stali, nie wróżą im optymistycznej przyszłości.

Pewnego dnia, zdradzeni i oszukani mieszkańcy Nowej Huty zmuszeni są do wyruszenia w podróż, by odnaleźć mityczny raj, jakim jest Kombinat. Nie spodziewają się zupełnie, że z centrum Krakowa, które jest dla nich zupełnie niedostępne, nadciąga przerażająca horda. I zmieni ona dotychczasowy świat, który znali. Dacie wiarę, że nawet taki obrót sprawy okaże się niczym w porównaniu do piekła, jakie zgotują sobie nawzajem ludzie?

Jeśli jeszcze nie zapoznaliście się z powieścią Pawła Majki, gorąco zachęcamy! Dzielnica obiecana. Uniwersum metro 2033 znajdziecie tutaj. I pamiętajcie, że książka jest dobra na wszystko!