Miłość leczy rany - nowa książka Bondy jesienią!

Czy ekranizacja książek Katarzyny Bondy dojdzie w końcu do skutku? Byłaby to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości pisarki. Nikt dziś nie ma wątpliwości, że Bonda jest jedną z najbardziej poczytnych polskich autorek. Na punkcie jej powieści kryminalnych oszaleli Czytelnicy w całej Polsce, a krytycy okrzyknęli ją literackim fenomenem ostatnich lat. Nic więc dziwnego, że temat ekranizacji jej powieści jest bardzo gorący i wzbudza wiele emocji. Już kilka stacji telewizyjnych zgłosiło się do stworzenia tego projektu. Natomiast samo BBC zadeklarowało chęć koprodukcji. Na drodze do ziszczenia ekranizacji stoi jednak jeden, dość istotny problem. Zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Ekranizacja książek Katarzyny Bondy - Katarzyna Bonda

wikipedia.org.pl

Ekranizacja książek Katarzyny Bondy – trudne zmagania z rzeczywistością

Przede wszystkim należy tu wspomnieć, że cała sprawa toczy się o serial telewizyjny, który miałby powstać na podstawie serii Cztery żywioły Saszy Załuskiej. O ekranizacji mówi się już dłuższy czas. Wiadomo nawet, że w rolę głównej bohaterki miałby wcielić się Magda Boczarska. Jednak chociaż zainteresowanie stacji telewizyjnych nie słabnie, a zniecierpliwienie i ekscytacja fanów narasta, zdjęcia wciąż się nie rozpoczęły. Dlaczego? Problemem jest znalezienie odpowiedniego scenarzysty. Chodzi tu o konflikt pomiędzy wizją scenarzysty a wiernością książkowemu pierwowzorowi. Oto jak sama autorka komentuje tę sprawę:

Adaptacja jest trudną sztuką. Wielu zdolnych ludzi pracuje nad swoim tekstem, który jest ich dzieckiem – scenariuszem oryginalnym. Wolą inwestować swój czas w coś własnego. W przypadku adaptacji mamy do czynienia z książkami, które już powstały i są na rynku. Jest to pewien rodzaj „kagańca” dramaturgicznego. Trzeba stworzyć nowe dzieło, na bazie tego, co już jest. Nie może to być też przeniesienie książki jeden do jednego na język filmu.

Mimo tych problemów głęboko wierzymy, że ekranizacja książek Katarzyny Bondy w końcu dojdzie do skutku. Tymczasem wszystkich, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z twórczością autorki, zachęcamy do nadrobienia zaległości.

Tutaj znajdziecie wszystkie dotychczas wydane książki pisarki. Gorąco polecamy je szczególnie miłośnikom rodzimej literatury kryminalnej.