Ekranizacja książki Gdzie śpiewają raki już w kinach Ekranizacja książki Gdzie śpiewają raki

Od kilku dni w repertuarze kin w całej Polsce możemy zobaczyć tytuł, który dobrze znamy z księgarń. Powieść Delii Owens przetłumaczono na 41 języków, tylko w samych Stanach Zjednoczonych sprzedała się w liczbie ponad 3 milionów egzemplarzy, a na całym globie w ponad 13. Można się było zatem spodziewać, że wkrótce historia trafi na srebrny ekran. Czy ekranizacja książki Gdzie śpiewają raki będzie miała tyle samo fanów?

Ekranizacja książki Gdzie śpiewają raki | Powieść na TaniaKsiazka.pl >>

Fot. Kadr z filmu

Ekranizacja książki Gdzie śpiewają raki – twórcy filmu

Wśród ogromnej liczby osób, które przeczytały książkę Delii Owens, jest również znana aktorka, laureatka Oscara, Reese Witherspoon. Artystkę zafascynowała ta historia, a jej opinię na jej temat umieszczono nawet na okładce powieści: „Nie potrafię wyrazić, jak bardzo ujęła mnie ta książka! Chciałam, aby opowieść trwała bez końca!”. Witherspoon nie poprzestała na tych słowach i to właśnie ona jest jedną z producentek wykonawczych ekranizacji książki Gdzie śpiewają raki. Wiadomo, że ma ona nosa do dobrych historii. Wyprodukowała przecież takie dzieła, jak m.in.: Zaginiona dziewczyna, The Morning Show, Wielkie kłamstewka czy Dzika droga.

Za reżyserię filmu odpowiada Olivia Newman (Pierwsza walka), a scenariusz na podstawie powieści wyszedł spod pióra Lucy Alibar (Bestie południowych krain). W głównej roli na ekranie zobaczymy Daisy Edgar-Jones (Normalni ludzie), a partnerować jej będzie Taylor John Smith (Ostre przedmioty, Igrzyska śmierci). W obsadzie znaleźli się również m.in.: Harris Dickinson (Mroczne umysły), Garret Dillahunt (Ambulans), David Strathairn (Zaułek koszmarów), Ahna O’Reilly (Służące) czy Michael Hyatt (Wolny strzelec). Muzykę napisał natomiast kanadyjski kompozytor Mychael Dann – zdobywca Oscara za najlepszą muzykę oryginalną do filmu Życie Pi. Patrząc na twórców, można się spodziewać naprawdę wielkiego kina. Do tej pory film na całym świecie zarobił już ponad 88 milionów dolarów. Dorzucicie do tego swoje złotówki za bilety?

Ekranizacja książki Gdzie śpiewają raki – zarys fabuły

O czym jest film? Pod koniec 1960 roku na mokradłach niedaleko małego spokojnego miasteczka Barkley Cove, położonego u wybrzeży Karoliny Północnej, znaleziono ciało młodego mężczyzny, Chase’a Andrewsa. Podejrzenia od razu padają na Kyę Clark – tajemniczą postać, zwaną Dziewczyną z Bagien. Skąd taki przydomek? Porzucona w dzieciństwie, od wielu lat żyje sama na bagnach, które nazywa domem. Przyjaźni się ze zwierzętami, a wiedzę o świecie czerpie z natury. Przez to „dziwne” zachowanie jest przedmiotem plotek okolicznych mieszkańców.

Kya, choć żyje w odosobnieniu, jest inteligentną i bardzo wrażliwą dziewczyną, spragnioną miłości i ludzkiej bliskości. Gdy ginie mężczyzna, jej życie mocno się komplikuje.

***

Jeśli jeszcze nie czytaliście tej powieści, a wyznajecie zasadę: „najpierw książka, potem film”, w tym miejscu zamówicie swój egzemplarz. Poniżej natomiast możecie zobaczyć zwiastun produkcji.

Czytajcie także: