Dobra wiadomość! Powstanie ekranizacja powieści Co nas nie zabije, autorstwa Davida Lagercrantza. Fani serii Millennium z pewnością orientują się, że to właśnie ten pisarz uzyskał możliwość kontynuacji powieści po śmierci pomysłodawcy i początkowego twórcy – Stiega Larssona. Jak podaje jeden z portali internetowych, prace nad ekranizacją właśnie ruszyły. W obsadzie odbiorcy będą mieli możliwość zobaczyć zupełnie nowych aktorów, nieznanych z poprzednich części.

Ekranizacja powieści Co nas nie zabije – fakty

Najważniejszą informacją dla wszystkich miłośników słynnej serii jest z pewnością data planowanej premiery. Film w kinach ma pojawić się jesienią 2018 roku. Reżyserią ma zająć się Fede Alvarez. Ma on na koncie produkcję takich filmów jak: Nie oddychaj, Od zmierzchu do świtu czy Martwe zło. Scenariusz zaś stworzą: Steven Knight, Jay Basu oraz Alvarez. Plany dotyczące prac nad ekranizacją zdradził prezes studia Columbia Pictures. Miało to miejsce podczas Targów Książki w Londynie. Tam też zainaugurowano oficjalnie piątą część z cyklu Millennium pt. Mężczyzna, który gonił swój cień. Jak dodaje producent, obecnie trwają poszukiwania odtwórczyni roli Lisbeth Salander. Nieoficjalne źródła mówią, iż o ów stanowisko rywalizują Scarlett Johanson i Natalie Portman.

Warto tutaj wspomnieć, że amerykańska ekranizacja pierwszej części pt. Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet przyniosła wytwórni aż 232,6 miliona dolarów zysku. Ponadto produkcja uzyskała również pięć nominacji do Oscara. W tym zgarnęła statuetkę za najlepszy montaż. Jak więc widać, gra jest warta świeczki.

Wszystkich, którzy jeszcze do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z serią Millennium, odsyłamy tutaj.