Eleanor Oliphant ma się całkiem dobrze

Ekranizacja powieści Gail Honeyman to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników jej twórczości. To  także wspaniałe wieści dla Czytelników i kinomaniaków, którzy uwielbiają powieści obyczajowe. Ten właśnie gatunek jest reprezentowany przez tą książkę, która pojawić się ma na szklanych ekranach.

Chodzi tu oczywiście o powieść pt. Eleanor Oliphant ma się całkiem dobrze. Na tym nie koniec dobrych informacji. Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Ekranizacja powieści Gail Honeyman - kup na TaniaKsiazka.pl

Ekranizacja powieści Gail Honeyman i nie tylko!

Należy tutaj zacząć od tego, że projektem zajmie się wytwórnia Hello Sunshine. Firma ta założona została przez znaną i cenioną aktorkę – Reese Witherspoon. Widzowie mieli okazję podziwiać jej niezwykły talent w takich produkcjach jak: Spacer po linie, gdzie otrzymała Oscara za rolę June Carter czy Człowiek z księżyca.

Aktorka grała także w Legalnej blondynce i Legalnej blondynce 2 oraz występowała gościnie m.in. w kultowym już serialu pt. Przyjaciele. Teraz amerykańska aktorka staje po drugiej stronie barykady i ma zamiar zając się ekranizacją, aż dwóch powieści obyczajowych.

O jednej już wspomnieliśmy. Drugi tytuł to literacki debiut jej koleżanki po fachu – Catherine Steadman. Tę panią z kolei można było zobaczyć m.in. w serialu Downton Abbey. W przerwie od aktorstwa napisała ona książkę pt. Something in the Water.

Historia przedstawiona w tej książce opowiada o życiu kobiety, która znajduje się w szczytowym momencie. Przed bohaterką długo wyczekiwany ślub z ukochanym mężczyzną. W życiu zawodowym jej kariera również nabiera tempa i już wkrótce ma szansę zostać jedną z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistek filmowych. Los jednak bywa przewrotny i kobieta znajdzie się na życiowym zakręcie. Jej priorytety oraz zasady moralne w jednej chwili zostaną zakwestionowane.

Książka ta nie miała jeszcze swojej premiery.

Premiera już wkrótce…

Wracając do powieści Eleanor Oliphant ma się całkiem dobrze to jej premiera w Polsce przewidywana jest na 24 maja 2017 roku. Książka opowiada o kobiecie, która właśnie skończyła 30 lat i wiedzie spokojne, stateczne życie. Ukończyła filologię klasyczną, jednak odnalazła się w pracy jako księgowa.

Z nadmierną skłonnością do oszczędzania, wydaje się doskonale tam pasować. Z męską częścią współpracowników rozmawia bardzo niechętnie, ubiera się w niezniszczalny bezrękawnik, a jej dzień przebiega według ściśle określonego harmonogramu. Okazuje się, że tytułowa bohaterka doskonale wie, jak przetrwać. Nie ma jednak bladego pojęcia, jak żyć. Z pozoru nie brakuje jej niczego, chociaż w rzeczywistości ma wrażenie, że nie ma nic…

Nie wiadomo, kiedy wspomniane filmy miałyby pojawić się na ekranach. O wszystkim będziemy informować Was na bieżąco. Tymczasem wszystkich zainteresowanych powieścią Eleanor Oliphant ma się całkiem dobrze odsyłamy tutaj.