Niedawno w sieci pojawiła się informacja, która dała nadzieję na to, że ekranizacja Wielkiego marszu Stephena Kinga jest coraz bardziej realna. Amerykańska wytwórnia filmowa New Line Cinema wykupiła prawa do ekranizacji tej powieści. Tak, dobrze się Wam kojarzy. To właśnie te studio odpowiada za nową, kinową wersję To.

Ekranizacja Wielkiego marszu – nad scenariuszem pracuje Vanderbilt (Niesamowity Spider-Man)

Mówi się o tym, że nad przeniesieniem historii z kart powieści na ekran zajmie się James Vanderbilt, który pracował przy scenariuszu Niesamowitego Spider-Mana. Film ma wyprodukować m.in. Bradley Fisher. Obaj są rzekomo wielkimi fanami Wielkiego marszu i o jej ekranizacji myślą już od kilku lat.

Wielki marsz po raz pierwszy został wydany w 1979 roku. Akcja toczy się w przyszłości, w autorytarnie rządzonej Ameryce. To świat, który dąży ku upadkowi.

W kraju ma miejsce kolejny z corocznych konkursów wędrówek. W wielkim marszu bierze udział 100 nastolatków, którzy muszą podróżować non stop i stosować się do ściśle określonych zasad. W konkursie nie ma miejsca na współczucie, empatię czy fair play. Każdy dąży do tego, wy wygrać, bo katorżniczą wędrówkę przetrwać może tylko jeden i to on dostanie nagrodę.

Jeżeli jeszcze nie znacie tej książki możecie ją znaleźć tutaj>>

Stephen King – jeden z najchętniej ekranizowanych pisarzy

Stephen King to niekwestionowany mistrz horroru i jeden z najbardziej znanych pisarzy na świecie. Jego powieści i opowiadania są bardzo często przenoszone na ekran.

Film To zarobił na całym świecie ok. 700 mln dolarów. Ciekawe, czy adaptacja Wielkiego marszu ma szansę pobić ten wynik. Z ekranizacjami powieści Kinga bywało naprawdę różnie. Niektóre były genialne: np. Lśnienie Stanleya Kubricka, Skazani za Shawshank Franka Darabonta czy Misery Roba Reinera. A inne – no cóż sami wiecie – były takie jak, np.: Mgła Franka Darabonta czy Desperacja Micka Garrisa. Zaznaczam, że ta ocena jest bardzo subiektywna. Jeżeli macie inne zdanie, komentujcie. 🙂

Na sam koniec mam jeszcze dla fanów Stephena Kinga małe przypomnienie. W czerwcu będzie miała premierę jego najnowsza książka Outsider. Żeby przeczytać zapowiedź wystarczy kliknąć w: Outsider Stephena Kinga już w czerwcu!