To, że George R. R. Martin zostanie producentem serialu, niekoniecznie ucieszy fanów twórczości pisarza. Rzadko zdarza nam się zakładać tak negatywny odbiór informacji, jednak zdajemy sobie sprawę, że cierpliwość też ma swoje granice. Miłośnicy serialowej adaptacji Gry o Tron mają nieco więcej powodów do zadowolenia, gdyż właśnie ruszył kolejny, długo wyczekiwany sezon. Ci jednak, którzy chcą być wierni papierowej wersji, wystawiani są na coraz trudniejsze próby. Czytelnicy mają wrażenie, że Martin zajmuje się wszystkim, tylko nie tym, by doprowadzić Wichry Zimy do końca. Choć sam pisarz ma na ten temat nieco inne zdanie. Rzeczywistość jednak okazuje się bezlitosna. Sieć obiegła informacja, że autor zaangażował się w kolejny projekt, który w zupełności nie jest związany z sagą Pieśni lodu i ognia. A to oznaczać może tylko jedno – mniej czasu na ukończenie kolejnego tomu serii…

George R. R. Martin zostanie producentem serialu - Who Fears Death

George R. R. Martin zostanie producentem serialu – więcej szczegółów

Tym razem George Martin będzie spełniał się, jako producent wykonawczy serialu telewizyjnego. Projekt nosi tytuł Kto się boi śmierci i powstanie na podstawie książki autorstwa Nnedi Okorafor. Warto tutaj wspomnieć, że pisarka w 2011 roku otrzymała za tę powieść prestiżową nagrodę World Fantasy Award. W stworzonej przez siebie historii autorka przenosi Czytelnika w świat postapokaliptycznego Sudanu.

Świat o projekcie usłyszał od samej Okorafor, która pochwaliła się planami na jednym z portali społecznościowych. Swoich fanów poinformowała, że prawa do ekranizacji nabyła stacja HBO i obecnie prace znajdują się na etapie produkcji.

Na wieść o tych informacjach postanowił zainterweniować sam Martin. Uspokaja on fanów, że jest „jedynie” producentem wykonawczym, a nad projektem będzie czuwać cały sztab specjalistów. Jak zaznaczył, nie ma zamiaru angażować się w pisemne tworzenie scenariuszy do pilota serialu, czy innych odcinków tej produkcji. Obecnie szukają utalentowanych i doświadczonych osób, które mogłyby wziąć na siebie to zadanie. Co, jednak kiedy nikt taki się nie znajdzie? A jak zaznaczył Martin, bardzo ceni sobie twórczość Nnedi Okorafor. Chociaż twórca zaznaczył także, że do czasu ukończenia Wichrów Zimy nie ma zamiaru podejmować się pisania żadnych scenariuszy. Wierzycie mu?

Wszystkie książki Martina znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy.

Zachęcamy również do zapoznania się z twórczością Nnedi Okorafor, m.in. powieści Laguna, którą znajdziecie tutaj.