Grudniowe zapowiedzi literatury obyczajowej Grudniowe zapowiedzi literatury obyczajowej

Piękne i wzruszające historie, w których pierwsze skrzypce najczęściej gra miłość, dobrze się czyta o każdej porze roku. Zmienia się tylko otoczenie, w którym pochłaniamy litery nasączone sokiem z łapiących za serce treści. Zimą idealną scenerią dla powieści o codziennym życiu tworzą wełniany sweter, milusi koc, kubek z gorącą herbatą i źródło ciepłego światła. Na przykład ogień w kominku lub płomień zapachowej świecy. Macie to wszystko blisko siebie? To teraz najważniejsze – książki! Jeśli tych (jak zawsze) Wam brakuje, przejrzyjcie grudniowe zapowiedzi literatury obyczajowej.

Grudniowe zapowiedzi literatury obyczajowej na TaniaKsiazka.pl >>

Grudniowe zapowiedzi literatury obyczajowej

Zawsze byłem Twój Karolina Zielińska, premiera 7.12

Zawsze byłem Twój na TaniaKsiazka.pl >>

Głównymi bohaterami powieści Zawsze byłem Twój są Sofia i Antek. Ona właśnie skończyła relację z mężczyzną i postanawia zamieszkać w odziedziczonym po dziadkach domu na wsi. On natomiast ma za sobą trudną przeszłość i usilnie stara się o niej zapomnieć. Ta jak na złość wciąż daje o sobie znać.

Los niespodziewanie łączy ich drogi w dość niesprzyjających okolicznościach, jednak z upływem czasu ulegają wzajemnej fascynacji. Ich uczucie rzuca nowe światło na wydarzenia sprzed dwunastu lat. Nad ich namiętnością wisi widmo tajemniczych listów i niebezpieczeństwo.

Czy zawsze możemy ufać tym, których kochamy? I co takiego wydarzyło się dwanaście lat temu?

Książka czeka pod tym linkiem.

 

Najlepsze przed nami Paulina Cichecka, premiera 7.12.

Najlepsze przed na TaniaKsiazka.pl >>

Książka Najlepsze przed nami opowiada o losach trzydziestoletniej Ingi. Życie kobiety ogranicza się jedynie do domowych obowiązków, a relacja z mężem ma się naprawdę fatalnie. Od dawna w zasadzie więcej ich dzieli niż łączy. Po latach czekania na cud, kobieta podejmuje decyzję o zmianie swego życia. Rozwodzi się z Markiem i postanawia zawalczyć o siebie.

Dość szybko poznaje fascynującego Lucasa. Nawiązuje z nim romans i jej życie nabiera nowych barw. Jak również rozpędu, ponieważ znajomość z mężczyzną oznacza styczność z niebezpiecznym, narkotykowym półświatkiem. Jej ukochany nie może się od niego oddalić. To sprawa honoru! Przysiągł sobie bowiem zemstę na dilerze Cyrylu, przez którego zmarła jego siostra. Inaczej nie zazna spokoju. Jednak z Cyrylem i jego ludźmi nie powinno się zadzierać.

Książkę można złapać tutaj.

Insiders Tijan, premiera 7.12. Insiders na TaniaKsiazka.pl >>

Bailey, którą poznacie sięgając po książkę Insiders, jest prawdziwą specjalistką od komputerów. Z tego względu czeka ją świetlana przyszłość. Gdy wszystko wskazuje na zawrotny rozwój jej kariery, akurat wtedy jej życie wywraca się do góry nogami. Na początku unika próby porwania przez tajemniczą organizację Arcane. Potem nieoczekiwanie dowiaduje się, kim jest jej ojciec. W międzyczasie poznaje również mrocznego i pociągającego Kashtona. Mężczyzna proponuje jej pomoc, jednak nie ma gwarancji, że coś dobrego może wyniknąć z tej pokręconej relacji.

Outsiderka, skupiona do tej pory przede wszystkim na swojej komputerowej pasji, nagle poznaje swoją rodzinę i trafia do świata, który jest jej zupełnie obcy. Dotyka bogactwa, dekadenckich rozrywek, namiętności i niebezpieczeństw czyhających za każdym rogiem. Czy uda jej się dokonać dobrych wyborów, gdy niczego już nie da się przewidzieć?

Książka czeka na tej stronie.

Burn the Hell. Runda czwarta P.S. Herytiera Pizgacz, premiera 8.12.

Burn the hell. Runda czwarta

Myślę, że P.S. Herytiery Pizgacz nie muszę Wam przedstawiać. Jej powieść, która również ma swoją premierę w grudniu, to czwarta część Trylogii Hell. Książka Burn the Hell. Runda czwarta to kontynuacja losów Victorii Clark, która doskonale wie, że dłużej nie zdoła uciec przed tym, co nieuniknione. Tak, dorosłość puka do drzwi  i musi wreszcie zdecydować, czy wyjechać na renomowaną uczelnię oddaloną tysiące mil od domu, czy jednak nadal wymykać się w nocy przez okno sypialni, by spotykać się z Nathanielem. Mimo tego, że chłopak jest dla niej ucieleśnieniem raju, to przez niego znowu traci kontrolę nad swoim życiem i wpuszcza do niego chaos.

Pora jednak skończyć z oszukiwaniem siebie i innych. Dziewczyna musi zmierzyć się z prawdą, nawet jeśli ta będzie bardzo bolesna. Znowu wpada w dobrze znany wir, zatracając się w czarnych i chłodnych oczach Nathaniela. W których mimo wszystko dostrzega iskierkę dobra.

Są jeszcze inne prawdy, z którymi Victoria staje oko w oko. Najboleśniejsza jest taka, że dusza tego chłopaka jest naznaczona tysiącem blizn. A ona jako jedyna starając się je zasklepić, sama powoli się wykrwawia. Wbrew przekonaniom całego świata, a nawet jego samego, ona widzi w nim dobrego człowieka. Jest o tym przekonana. Czy tylko jej się wydaje?

Książkę zamówicie w tym miejscu. Wcześniejsze części tej historii czekają na tej półce.

Mężczyzna imieniem Ove Fredrik Backman, premiera 8.12.

Mężczyzna imieniem Ove na TaniaKsiazka.pl >>

Szukając ciekawych grudniowych zapowiedzi literatury obyczajowej, nie można pominąć debiutanckiej powieści Frederika Backmana pt. Mężczyzna imieniem Ove. To urzekająca i ciepła historia o tęsknocie za bliską osobą, nieoczekiwanej przyjaźni i sile społecznych więzów. Wspaniała komedia, podczas której nie raz i nie dwa będziecie musieli sięgnąć po chusteczki ze wzruszenia.

Tytułowy Ove ma dość wszystkiego. Tak bardzo, że jest gotów na krok ostateczny. Na taki, który pozwoli mu znowu być z nią… Bardzo dużo w życiu przeszedł i nie ma siły na funkcjonowanie w świecie, który nie rozumie jego własnych zasad i istoty rutyny. W świecie sztucznych i płytkich ludzi, bez swojej Sonji. Jest przekonany, że pora się z niego ewakuować. Na drodze staje mu jednak ktoś bardzo nieuważny oraz… jego ciężarna żona.

Ove znalazł się w takim punkcie w swoim życiu, w którym nie zdaje sobie sprawy, że świat może jeszcze całkiem sporo zaoferować. I że on sam może dać wiele innym. Nie tylko ludziom, ale również kotu.

Książkę złapiecie na tej stronie.

Rozdzieliła nas wojna, praca zbiorowa, premiera 10.12.

Rozdzieliła nas wojna na TaniaKsiazka.pl >>

Rozdzieliła nas wojna ma wielu autorów. W książce znajdują się bowiem opowiadania Agnieszki Lis, Joanny Jax, Marii Paszyńskiej, Maxa Czornyja, Sylwii Winnik Barbara Wysoczańska i Ziembica. Twórcy napisali poruszające historie o utraconych marzeniach, przerwanym szczęściu i zawiedzionych nadziejach.

Sierpień 1939 roku był piękny – nadmorskie kurorty tętniły życiem. Tylko niemiecki Sopot wydawał się nieco opustoszały, cichy, jakby już wiedział, co nastąpi i zamarł, oczekując nieuchronnego. Do ostatnich chwil ludzie w całej Polsce żyją i kochają, pełni nadziei i ufności. Jednak wrześniowy świt w jednym momencie zmienia ich losy, obracając w pył wszelkie marzenia i plany.

Pierwsze dni wojny są jedynie zapowiedzią nadchodzących, mrocznych lat. Przepełnionych ogromnym strachem, cierpieniem i lękiem o życie swoje i bliskich. Czy w czasach krwawych walk, okrucieństwa i śmierci jest miejsce na miłość?

Warto dodać, że książka została wydana w ramach serii Wielkie Litery wydawnictwa Filia. Ma specjalny format i dużą czcionkę dla seniorów i osób słabowidzących.

Książka czeka tutaj, aż ją zamówicie.

Dom na przełęczy Joanna Tekieli, premiera 10.12.

Dom na przełęczy na TaniaKsiazka.pl >>

Głównymi bohaterami kolejnej powieści z serii Wielkie Litery są Helena i Antoni. Małżeństwo, które wzięło ślub w czasie wojny. I choć przysięgali sobie miłość, tak naprawdę nie sądzili, że uda im się przeżyć i że czeka ich wspólna przyszłość. Mimo braku wiary przetrwali i doczekali upragnionej wolności. Teraz starają się ułożyć sobie życie w maleńkiej wiosce położonej w przepięknej przestrzeni. Ich Dom na przełęczy stoi w dolinie rzeki, wśród malowniczych lasów i wzgórz. Choć pięknie dokoła, gospodarstwo, w którym żyją, jest nędzne i pozostawia wiele do życzenia. Odrzuceni przez najbliższych próbują odnaleźć szczęście w świecie okaleczonym przez wojnę.

Po książkę możecie sięgnąć na tę półkę.

Znaleźliście coś dla siebie wśród zaproponowanych tytułów? Inne zapowiedzi literatury obyczajowej, nie tylko grudnia, czekają na Was pod tym linkiem.

Czytajcie także: