PolecamyPoradnikiZapowiedzi i nowości

Jedz, baw się, śpij – przewodnik po pierwszych miesiącach życia malucha

Jedz, baw się, śpijKażdy rodzic, który przeżył pierwsze miesiące z nowonarodzonym dzieckiem, wie dobrze, że to nie bułka z masłem. Mała istota, która nagle pojawia się w naszym domu i wymaga nieustannej opieki to piękna, ale i stresująca wizja. Nagle okazuje się, że instynkt macierzyński to nie wszystko. Setki różnych rad dawanych przez ciotki, sąsiadki, mamy i teściowe tak bardzo się wykluczają, że okazują się bezużyteczne. Udzielenie skutecznej pomocy płaczącemu niemowlakowi okazuje się nie lada wyzwaniem.

JEDZ, BAW SIĘ, ŚPIJ – DOŚWIADCZONA OPIEKUNKA WKRACZA DO AKCJI

Luiza Desouza od ponad trzydziestu lat pomaga świeżo upieczonym mamom stawiać pierwsze kroki. Jej najnowsza książka Jedz, baw się, śpij to genialny przewodnik po pierwszych miesiącach rodzicielstwa. Jeżeli czujecie się niepewne i zagubione, ta książka was uspokoi. Rozwieje wiele wątpliwości i pomoże pozbyć się strachu przed opieką nad malutkim dzieckiem. Dowiemy się, jak najlepiej przygotować się do porodu, a następnie – do przyjęcia malucha w domu. Później przejdziemy z autorką przez kolejne etapy macierzyństwa, dowiemy się, jak postępować z maluszkiem, odczytywać jego sygnały i budować z nim więź. Dostajemy instrukcje odnośnie karmienia, kąpania i masowania, poznajemy techniki usypiania dzieci i wdrażania się we wspólną zdrową rutynę.

MAMO – CZY POTRAFISZ SIĘ ODNALEŹĆ W NOWEJ ROLI?

W Jedz, baw się, śpij znajdziemy rozdział poświęcony samym mamom. Jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości, gdzie główną rolę w twoim życiu odgrywa niemowlę? Kiedy hormony w twoim ciele wirują jak szalone powodując wieczne wahania nastrojów? Co zrobić, kiedy czujesz się wiecznie zmęczona, zdenerwowana i przejęta kondycją i zdrowiem twojego maluszka? Sen, zdrowa dieta i kontrolowanie emocji – tego wszystkiego uczy nas Luiza Desouza. I uspokaja – masz prawo do tego, aby czuć niepewność. Masz prawo płakać i od czasu do czasu poczuć się bezradnie. To wszystko minie, a twój stan wróci do normy. Ważne jest, aby w tym trudnym dla kobiety okresie dzieliła się swoimi emocjami z partnerem albo inną bliska osobą, której ufa. Aby cieszyła się z drobnych sukcesów, jakie osiąga każdego dnia. Niby banalne, ale jakże trudne do wprowadzania w życie…

JEDZ, BAW SIĘ, ŚPIJ – MOC UNIWERSALNYCH PRZESŁAŃ

Luiza Desouza nie podaje konkretnego programu pt. Jak zajmować się niemowlakiem. Nie znajdziemy tu konkretnych rozwiązań dla wszystkich dzieci. Gdyby tak było, książkę bez wahania nazwałabym naiwną. Wierzę jednak autorce, której główną myślą jest to, że najważniejsze są: cierpliwość, otwartość oraz troska. Polecam tę książkę każdej przyszłej mamie, która pragnie poczuć się pewniej w nowej roli i przejść spokojnie przez pierwsze miesiące życia swojego maluszka.

Książka Jedz, baw się, śpij ukaże się już w styczniu!