Paddington - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Jeszcze jedna książka o Paddingtonie pojawi się na literackim rynku! To z pewnością świetna wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości Michaela Bonda. Chociaż niedawno świat obiegła smutna informacja o śmierci pisarza, to okazuje się, że światło dzienne ma ujrzeć jeszcze jedna jego powieść. Premiera książki przewidywana jest na czerwiec 2018 roku i ma być rodzajem uczczenia pamięci autora. Wtedy właśnie minie równo rok od jego śmierci.

Powiązane: Nie żyje twórca słynnego Misia Paddingtona!

Jeszcze jedna książka o Paddingtonie – kilka słów od córki pisarza

Najnowsza powieść będzie nosiła tytuł Paddington At St Paul’s, co można tłumaczyć, jako Miś Paddington w katedrze Św. Pawła. Skąd taki pomysł? Inspiracją do stworzenia tej historii była msza intencjonalna z okazji 90. Urodzin królowej Elżbiety II, która odbywała się w tytułowym miejscu. Na tę uroczystość Michael Bond stworzył Refleksje o przemijaniu lat, odczytane podczas uroczystości. Właśnie wtedy pisarzowi przyszła do głowy myśl, że skoro katedra jest tak chętnie odwiedzana przez licznych turystów, dlaczego miś Paddington miałby tu nie zawitać?

Tym samym miś, który po uszy zakochany jest w marmoladzie, odwiedzi katedrę Świętego Pawła, wraz ze swoim najlepszym przyjacielem, Gruberem. Niezwykłe i zabawne przygody bohatera rozpoczną się, kiedy przez przypadek miś zostanie uznany za chórzystę.

Oto jak córka pisarza, Karen Jankel, zapowiada projekt:

Jeśli mamy kierować się zalewem cudownych wiadomości z kondolencjami, które otrzymaliśmy od fanów mojego ojca, to znaczy, że wielu ludzi będzie zachwyconych, dowiadując się, że jest jeszcze jedna książka, na którą czekamy.

Niestety na razie nie wiemy, ile stron liczyć będzie jeszcze jedna książka o Paddingtonie. Wiemy natomiast, że będzie to książka ilustrowana. Manuskrypt został ukończony przez Bonda tuż przed śmiercią. Jednak obrazki do całości powstały już później. Dobrą wiadomością jest to, że rysunki stworzył R.W. Alley. Fani sympatycznego misia z pewnością wiedzą, że to on od 1997 roku zajmował się ilustracjami do książek Michaela Bonda.

Nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać do 2018 roku. Tymczasem wszystkich zainteresowanych książkami autora odsyłamy tutaj.