Kod gorączkiNareszcie jest! Kod gorączki, piąty tom z serii Więzień labiryntu, autorstwa Jamesa Dashnera właśnie ukazał się na polskim rynku. To z pewnością świetna wiadomość dla wszystkich fanów tego bestsellerowego cyklu. Ponadto książki zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością, gdyż zostają stopniowo przenoszone na duży ekran. Jak do tej pory widzowie mieli okazję zapoznać się z filmową produkcją na podstawie części pierwszej – Więzień labiryntu oraz drugiej – Próby ognia. Zaś w 2018 roku przewidywana jest premiera na ekranach kin części trzeciej pt. Lek na śmierć.

Kod gorączki, czyli co działo się przed labiryntem?

Najnowsza książka Dashnera to prequel całej serii Więzień labiryntu. Jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych powieści ostatnich miesięcy, gdyż autor zyskał grono czytelników na całym świecie. Wśród nich wciąż mnożą się pytania, na które nie uzyskali jeszcze odpowiedzi. I to właśnie Kod gorączki ma zaspokoić ich ciekawość i wyjaśnić mnóstwo niewiadomych.

Gdy przyszedł dzień końca świata, lasy stanęły w ogniu, rzeki wyschły a oceany wezbrały. Następnie nastał czas zarazy, a gorączka w błyskawicznym tempie rozprzestrzeniła się po ziemi. Ludzie zaczęli umierać, zapanowała przemoc, która spowodowała jeszcze większe straty wśród mieszkańców globu. Zaraz potem powstał DRESZCZ, poszukujący rozwiązania. I dosłownie chwilę po tym udało się im znaleźć idealnego chłopca – Thomasa. To właśnie on zbudował Labirynt. Jednak wraz z nim powstały mroczne tajemnice i kłamstwa. Oraz więzy lojalności, których nikt nie mógł przewidzieć.

Jeśli szukacie odpowiedzi na pytania: „W jaki sposób DRESZCZ wyszukał Streferów?”,  „Kto należy do grupy B?” oraz „Po której stronie są, tak naprawdę, Thomas i Teresa?” to właśnie w tej powieści je znajdziecie. Teraz kłamstwa wyjdą na jaw a sekrety zostaną zdradzone.

Kod gorączki znajdziecie tutaj.