Książki dla dzieci od wydawnictwa Publicat - trafiony prezent na Mikołajki

Dziś w moje ręce wpadło kilka bardzo ciekawych książek z Wydawnictwa Papilon. To imprint Wydawnictwa Publicat, w którego ofercie możemy znaleźć nie tylko przepiękne, ale też mądre książki dla dzieci. To różnorodne opowieści i jestem pewna, że znajdziecie w nich pozycje, które z pewnością mogłyby zainteresować Wasze maluchy. Zatem jeżeli szukacie inspiracji do mikołajkowych lub świątecznych książkowych upominków, to zapewniam, że warto zwrócić uwagę właśnie na te kolorowe tytuły. Co więcej, wśród nich jest kilka nowości 🙂

W ramach wstępu powiem Wam jeszcze, że każda z tych książek nie tylko cieszy oko malucha – są piękne ilustrowane – ale też duszę rodzica, ponieważ można w nich znaleźć mnóstwo wartościowych treści. Zresztą, sami sprawdźcie 🙂

Na Mikołajki – książki dla dzieci od wydawnictwa Publicat

Seria Pomóż zwierzakom wrócić do domów – nowość

To książeczki stworzone z myślą o ciekawskich. Ich bohaterowie mają zaprowadzić zagubione zwierzaki do ich domów. Gdzie mieszka panda? Czym się różni las eukaliptusowy od tundry i jakie zwierzaki w nich żyją? Nie wszystkie naturalne zbiorniki wodne na świecie są takie same?

Lasy świata i Wody świata to pięknie ilustrowane książeczki popularnonaukowe dla przedszkolaków, a nawet dla nieco młodszych dzieci. Książki mają dość sztywne strony, które są wprost stworzone do przewracania przez nieco mniej wprawne małe paluszki. Książeczki z serii Pomóż zwierzakom wrócić do domów możecie znaleźć w tym miejscu.

Cała Polska czyta dzieciom. Najpiękniejsze opowieści

Ta książka to nie jedno, a 4 piękne opowiadania. Każde z nich ma innego autora i ilustracje w innym stylu. To zbiór historii dla dzieci, które wygrały w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Jury wybrało właśnie te opowiadania ze względu na ich wysoki poziom literacki i wartości etyczne, których dotyczą.

W książce znalazły się:

  • Biuro Zagubionych Zabawek Iwona Czarkowska
  • Kosmiczni odkrywcy. Franio i jego babcia Grażyna Bąkiewicz
  • Misiostwo świata Grzegorz Janusz
  • Opowieść o Błękitnym Psie Beata Majchrzak

Po książkę Cała Polska czyta dzieciom. Najpiękniejsze opowieści możemy sięgnąć, kiedy chcemy poczytać naszym maluchom. Jestem pewna, że książka sprawdzi się też jako prezent dla tych dzieci, które już czytają samodzielnie. Więcej informacji o tej pozycji znajdziecie tutaj.

Wszystko o rodzinach Felicity Broks

To książka, którą warto podarować dziecku, jeżeli zależy nam na tym, by dowiedziało się więcej o otaczającym je świecie. Wszystko o rodzinach wychodzi poza stereotyp: mama, tata i dwoje dzieci. Są w niej samotni rodzice i ludzie, których rodziną jest ukochany pupil, są dziadkowie wychowujący wnuki i rodziny mniejszości seksualnych. Na całym świecie rodziny są różne i wszystkie są wspaniałe i wyjątkowe.

Książkę możecie znaleźć w tym miejscu.

Ewolucja. O powstaniu gatunków wg. Karola Darwina Sabina Radeva – nowość

To popularnonaukowa książka dla dzieci, która opowiada o Karolu Darwinie i jego teorii ewolucji. Dzięki niej maluch dowie się, skąd się wzięła taka różnorodność form życia na Ziemi. Na pewno to świetna dla nieco starszych dzieci, takich w początkowych latach szkoły podstawowej. Jednak jestem pewna, że  książkę można też spokojnie czytać przedszkolakom, które są właśnie na etapie pytań, bo to przystępnie podana dawka wiedzy.

Pięknie ilustrowaną publikację Ewolucja. O powstaniu gatunków wg. Karola Darwina możecie znaleźć tutaj.

Poznaj z nami małe zwierzątka Susanne Riha 

Poznaj z nami małe zwierzątka to książka, która łączy opowiadania dla dzieci oraz elementy popularnonaukowe. Bohaterowie opowiadań – dzieci – poznają świat, odkrywając zwierzęta i dowiadując się o nich więcej. Warto tu zaznaczyć, że zwierzęta, z którymi mają styczność dziecięcy bohaterowie, będą znajome dla małych czytelników, bo można je spotkać w naszym klimacie. To m.in: bocian biały, sikora modra, wiewiórka pospolita czy dzik euroazjatycki. W książce oczywiście znajdziecie mnóstwo pięknych ilustracji, a sam tekst jest napisany bardzo przystępnie, dlatego z jego zrozumieniem nie powinny mieć problemy już nawet przedszkolaki.

Książkę Poznaj z nami małe zwierzątka znajdziecie w tym miejcu.

Zjadamy banany Katie Abey – nowość

Jeżeli w ramach prezentu mikołajkowego lub świątecznego szukacie książki nie tyle do czytania dziecku ile do aktywnej zabawy, to zwróćcie uwagę na Zjadamy banany. To pełna żywych kolorów i zwariowanych, zabawnych ilustracji książeczka o… jedzeniu. Książka jest skonstruowana w taki sposób, że zachęca dzieciaki do opowiadania. To właśnie im oddaje możliwość budowania własnej narracji i własnych historii.

Książkę możecie znaleźć w tym miejscu.

Martynka. Księga przygód Gilbert Delahay – nowość

Opowiadania o Martynce są już klasyką dziecięcej literatury. Ta sympatyczna bohaterka wzrusza, bawi i uczy dzieci od pokoleń. Jeżeli szukasz książki pełnej pozytywnych emocji i historii, do których Twoje dziecko będzie chciało wciąż wracać, to zwróć uwagę właśnie na tę książkę, bo to zbiór aż 10 opowiadań. Księga przygód (w znakomitym tłumaczeniu Wandy Chotomskiej) zachwyca także pięknymi, klasycznymi i realistycznymi ilustracjami Marcela Marliera. Opowiadania możecie czytać swoim dzieciom, ale książkę spokojnie można podarować też tym nieco starszym małym czytelnikom, którzy czytają już samodzielnie. Duża czcionka z pewnością ułatwi im lekturę.

Martynka. Księga przygód jest tutaj.

Co do Martynki, to jak przeczytamy książkę wspólnie z moim trzylatkiem, to jeszcze wrócę do Was z jej recenzją. 🙂 A jakie książki macie zamiar swoim maluchom sprezentować na święta i Mikołajki?