Książki dla młodzieży - nowości na koniec wakacji Książki dla młodzieży

Przygotowania do nowego roku szkolnego trwają w najlepsze. Warto jednak zrobić przerwę w szykowaniu wyprawki i poczytać dobrą lekturę nieobowiązkową. Sprawdźcie nowości wydawnicze idealne na koniec wakacji. Proponowane książki dla młodzieży z pewnością osłodzą myśl o powrocie do szkoły.

Książki dla młodzieży - nowości na koniec wakacji na TaniaKsiazka.pl >>

Książki dla młodzieży – nowości na koniec wakacji

Próba Żelaza. Magisterium. Tom 1, Holly Black, Cassandra Clare

Próba żelaza. Magisterium na TaniaKsiazka.pl >>

Szukając idealnej książki dla młodzieży nie możecie pominąć Próby Żelaza autorstwa Holly Black i Cassandry Clare. To pierwszy tom fantastycznej serii Magisterium opowiadającej o odwadze, przyjaźni i tajemnicach.

Głównym bohaterem jest dwunastoletni Callum Hunt. Został wychowany w przekonaniu, że magia to zło. Jego ojciec, mając nieprzyjemne doświadczenia z czarami, ciągle mu powtarzał, by trzymał się z dala od magów. Jednak z Callumie zaczynają budzić się niezwykłe moce i nadchodzi czas, by chłopiec trafił do szkoły magii. W tym celu musi przejść pomyślnie Próbę Żelaza, czyli obowiązkowy egzamin dla młodych czarodziejów. Chłopiec, mając jednak na uwadze przestrogi ojca, będzie próbował zrobić wszystko, by nie dostać się do Magisterium.

Książkę zamówicie na tej stronie.

Córka smoka, Adam FaberCórka smoków na TaniaKsiazka.pl >>

Pozostańmy jeszcze przez chwilę w klimacie fantasy. Córka smoka to ostatnia część trylogii pt. Krew Ferów o tajemniczym Mieście Snów autorstwa Adama Fabera. Finfolk w końcu jest wolne, już nie ciąży na nim klątwa władczyni Aislingen, a magia ponownie przebudziła się w Domu Wiedźm. Co u głównej bohaterki, March Sky? Dziewczyna widziała na własne oczy, jak jej matka w ciągu zaledwie minuty zestarzała się o kilkadziesiąt lat! Prawdziwy koszmar… a to nie koniec strasznych przeżyć.

Ma jednak wsparcie, ponieważ w pobliżu są Callen i Ove. Ten ostatni jak dotąd ukrywał się pod postacią czarnego kota, a teraz postanawia ukraść burmistrzowi amulet. Po co? March nie ma pojęcia i tak samo nie wie, jakie duchy kotłują się w ciemności. Z kolei Hypnos udaje się w podróż, podczas której odkryje kolejne tajemnice. Okaże się również, że w pewnym sensie jego ojciec wciąż jest przy nim.

W finale tej historii dojdzie do starcia z tym, co nadciąga z Jaaru. Gotowi na kolejne spotkanie z czarami?

Książka jest dostępna na tej stronie.

Poza czasem, Agnieszka RusinPoza czasem na TaniaKsiazka.pl >>

Agnieszka Rusin w swojej książce Poza czasem zagina czasoprzestrzeń, próbując odpowiedzieć na pytanie, czy prawdziwa miłość jest w stanie pokonać każdą przeszkodę. Podobno udaje się to nawet w przypadku różnicy wieku. Ale czy zadziała w obliczu całego wieku?

Sięgając po tę powieść poznacie Amandę. Osiemnastoletnią Polkę, która przeprowadza się do Irlandii i poznaje uroczego Henry’ego. Chłopak zdecydowanie się wyróżnia na tle innych chłopaków. Jest nadzwyczaj elegancji i ma wyszukane maniery, a jego gesty, wypowiedzi i całe zachowanie wydaje się być lekko niedzisiejsze. Oboje zakochują się w sobie, jednak na drodze ich miłości stanie czas… Henry przybył bowiem z Londynu z początku XX wieku. Czy ich miłość będzie w stanie wygrać z tak wielką przeszkodą, jak odległość 100 lat?

Książka czeka na Was tutaj.

Wszyscy jesteśmy tu szaleni, Karolina Glaser

Wszyscy jesteśmy tu szaleni na TaniaKsiazka.pl >>

Na wstępie warto zaznaczyć, że autorką książki dla młodzieży pt. Wszyscy jesteśmy tu szaleni jest zaledwie siedemnastoletnia uczennica liceum, Karolina Glaser. Koniecznie zanurzcie się w jej talencie, czytając jej powieść inspirowaną światem Alicji w Krainie Czarów. Jeśli oczywiście jesteście gotowi na przejście na drugą stronę własnego umysłu… Mierzenie się z własnymi demonami i trudnymi wspomnieniami może być bowiem bardzo trudne. W tej opowieści dla nastolatków autorka nie pisze jednak tylko o traumach, ale również daje nadzieję na odnalezienie siebie i doznania piękna życia na progu dorosłości.

Bohaterowie książki balansują na cienkiej granicy dwóch światów. Jednym z nich jest Jawa, czyli to, co dzieje się tu i teraz. Drugi natomiast to Miasto Grzeszników. Fałszywe schronienie, w którym można jednocześnie zaznać odkupienia i zatracenia. To tutaj chętnie ucieka szkolna prymuska Nadia, maskująca zagubienie przebojowością. Towarzyszy jej Weronika – artystka i zarazem złodziejka, służąca tajemniczemu Cieniowi, wrażliwy Oskar uzależniony od świata gier komputerowych i eteryczna Alicja, jego siostra bliźniaczka. Choć nikt z tej grupy się tego nie spodziewa, wśród nich jest jednak ktoś jeszcze. Kto zadomowił się po tej drugiej stronie…

Książkę zamówicie w tym miejscu.

Wszystkiego, co najlepsze, Mason Deaver

Wszystkiego, co najlepsze na TaniaKsiazka.pl >>

Ben, którego poznacie w powieści Wszystkiego, co najlepsze Masona Deavera, zwierza się rodzicom ze swojego odkrycia. Mówi im, że jest osobą niebinarną i spotyka się z wrogością bliskich mu ludzi, którzy wyrzucają je z domu. Dlatego Ben musi zamieszkać z siostrą Hannah, z którą dawno się nie widziało. Zmęczone zaburzeniami lękowymi szuka pomocy u terapeutki. W szkole natomiast nie ma zamiaru mówić o tym, kim jest tak naprawdę.

Chce pozostać niezauważone przez ostatni semestr liceum, ale ktoś pokrzyżuje te plany. Będzie nim przebojowy i zabawny Nathan, który postanawia się z Benem zaprzyjaźnić. Z czasem jednak ta relacja nabierze innego charakteru. I od tej chwili życie malowane dotąd jedynie czarnymi barwami zamienia się w szczęśliwą drogę pełną zrozumienia i bliskości.

Książkę złapiecie pod tym linkiem.

Tweet cute, Emma Lord

Tweet cute na TaniaKsiazka.pl >>

Powieść Emmy Lord pt. Tweet cute oparta jest na dobrze znanym motywie hate/love. Pepper jest kapitanką drużyny pływackiej, która zawsze musi mieć wszystko pod kontrolą. Mimo że jej rodzina się rozpada, rodzinny gastronomiczny biznes kwitnie. W zasadzie dzięki Pepper, która prowadzi na Twitterze jego konto: Big League Burger.

Jack natomiast to typowy klasowy śmieszek, który strasznie irytuje dziewczynę. Chłopak pracuje w małym rodzinnym biznesie, więc kiedy konkurencyjny Big League Burger kradnie kultowy przepis jego babci, postanawia się zemścić. Tak, będzie niszczył giganta za pomocą serii nieprzyjemnych tweetów.

Potyczka słowna na Tweeterze Peeper i Jacka nabiera rozmiarów viralowej wojny. Anonimowość social mediów powoduje jednak, że oboje nie mają pojęcia, że to właśnie ze sobą się kłócą. W tym samym czasie pisząc sobie na luzie w autorskiej aplikacji Jacka.

Książka jest dostępna na tej stronie.

***

Inne nowości wydawnicze w kategorii Książki dla młodzieży, idealne na koniec wakacji, znajdziecie po kliknięciu w ten link.

Czytajcie także: