książki Jo Nesbo

W kwietniu fanów Jo Nesbo i Tobey Maguire’a, aktora znanego z filmów ze Spider-Manem, zelektryzowała niezwykła wiadomość. Aktor ma zamiar zadebiutować jako reżyser, a jego debiutem reżyserskim będzie adaptacja jednej z książek Jo Nesbo, a konkretnie Krew na śniegu. Jakby tego było mało dzień później okazało się, że kolejna książka słynnego Norwega trafi na ekrany kin. Co ciekawe książka ta nie została jeszcze wydana. Jej tytuł to I Am Victor. Dodatkowo w październiku w kinach pojawi się The Snowman.

Książki Jo Nesbo na ekranach kin

Krew na śniegu

Zacznijmy od słynnego Spider-Mana. Aktor przy produkcji filmu będzie współpracował z Grey Matter Productions. Tobey Maguire zajmie się reżyserią filmu, a za adaptację scenariusza będzie odpowiadał sam Nesbo. Dzięki temu możemy mieć nadzieję, że film będzie udaną ekranizacją bestsellerowej powieści. Akcja Krwi na śniegu skupia się wokół płatnego zabójcy Olava Johanssena, który dostaje nietypowe zlecenie od swojego szefa, jednego z najgroźniejszych mafijnych bossów. Jego usługodawca zleca mu zabicie… własnej żony. Zadanie wydaje się proste, jednak pojawiają się komplikacje – Olav zakochuje się w swojej przyszłej ofierze.

Dosłownie dzień po ogłoszeniu iż, Krew na śniegu zostanie zekranizowana, pojawiły się doniesienia, że także I Am Victor doczeka się swojej filmowej odsłony. Scenariuszem zajmą się Neal Purvis i Robert Wade, którzy pracowali między innymi przy pięciu filmach o Bondzie. Reżyserią i produkcją obrazu zajmie się Baltasar Kormakur, znany przede wszystkim z reżyserii filmu 101 Reykjavik.

Książki Jo Nesbo – ekranizacja przed publikacją

Powieść I Am Victor jest dopiero zapowiedzią. Wiadomo, że będzie to thriller, którego głównym bohaterem zostanie niezwykle uzdolniony, ale narcystyczny adwokat, zajmujący się rozwodami. Prawnik zostaje oskarżony o udział w serii brutalnych morderstw. Żeby ratować własną skórę, będzie próbował sam znaleźć mordercę. W tym projekcie, podobnie jak w przypadku Krwi na śniegu, także będzie uczestniczył Jo Nesbo. Wraz ze swoim agentem będą producentami wykonawczymi.

Mistrz nad mistrzami

Jo Nesbo jest jednym z najpopularniejszych pisarzy kryminałów na świecie. Jego książki, w tym seria z Harry’m Holem, sprzedały się w liczbie 23 milionów egzemplarzy. Wkrótce na ekranach kin zadebiutuje The Snowman, czyli właśnie adaptacja, której bohaterem jest słynny policjant z kryminałów Jo Nesbo.

Główną rolę zagra Michael Fassbender, a reżyserem obrazu jest Tomas Alfredson. Premierę zaplanowano na 17 października 2017r. Wiadomo także, że są plany ekranizacyjne innej książki Nesbo – Syn. Obraz wyprodukuje, jak również zagra w nim główną rolę, Jake Gyllenhaal, znany między innymi z roli w filmie Tajemnica Brokeback Mountain.

Jesień z Jo Nesbo 

Niewątpliwie szykuje się niezwykle ekscytujący okres dla fanów norweskiego pisarza. Wszystko wskazuje na to, że aż cztery książki Nesbo zostaną wkrótce zekranizowane. Biorąc pod uwagę, jakie siły filmowe, aktorskie, pisarskie i producenckie zostały zaangażowane w poszczególne projekty, możemy  spodziewać się wspaniałych filmów.

Książki Jo Nesbo znajdziecie tutaj.