Książki Magdaleny Witkiewicz, które warto przeczytać. W upalne letnie wieczory, najlepiej sięgnąć po książkę, która po ciężkim dniu pomoże nam się zrelaksować. Takie właśnie są powieści autorki, której poświęciłam ten artykuł. Lekkie, a zarazem głębokie. Wzruszające i zwariowane. Ale właśnie taka jest miłość – pełna sprzeczności. A to miłość jest głównym przedmiotem zainteresowań naszej polskiej pisarki.

Magdalena Witkiewicz
Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego oraz Gdańskiego Studium Bankowości. Niegdyś prowadziła firmę marketingową, jednocześnie pisząc powieści. Obecnie całkowicie oddaje się pisaniu. Jej życie zawodowe to książki i spotkania autorskie.

Poniżej przedstawiam Wam, cztery powieści Magdaleny Witkiewicz, które zdecydowanie warto przeczytać. Polecam je zarówno fanom, jak i tym, którzy z twórczością tej pisarki nie mieli jeszcze styczności. Z pewnością się nie zawiedziecie!

1. Książki Magdaleny Witkiewicz, które warto przeczytać: Zamek z piasku

Miłość to dla autorki Zamku z Piasku nieśmiertelny temat. Potrafi o niej pisać w różnych aspektach. Bywa namiętna, głęboka albo nieszczęśliwa. Może być równocześnie prosta i skomplikowana. Tak jest w przypadku uczucia bohaterów tej powieści. Weronika i Marek byli ze sobą od zawsze. Mieli już ułożone wielkie plany na przyszłość, które sukcesywnie wcielali w życie. Byli bardzo szczęśliwi.

Niespodziewanie, dla nich, nad ich losem zgromadziły się czarne chmury. Pojawiły się pierwsze problemy i kłótnie. Weronika może jednak liczyć na dobrego przyjaciela, który zawsze chętnie posłucha o kłopotach nieszczęśliwej mężatki. Jak wpłynie to na związek tych dwoje? Czy odnajdą utracone szczęście?

Autorka powieści buduje głębokie relacje między wszystkimi bohaterami, nic nie dzieje się tam przypadkowo. Książka jest niesamowicie wciągająca i zaskakująca. Dostarcza Czytelnikom porcji wzruszeń, nieważne, który raz po nią sięgają.

2. Książki Magdaleny Witkiewicz, które warto przeczytać: Szkoła żon

Idealna propozycja dla kobiet, które walczą o niezależność i zainteresowanie swojej drugiej połówki. Szkoła żon, to opowieść o kobietach, które albo mają za sobą rozstanie, albo są związane z kimś kto ich nie docenia, zdradza lub ignoruje. Albo wszystko po kolei. Co wtedy robią? Zapisują się do szkoły żon, gdzie nie tylko dowiadują się, jak kontrolować niektóre sytuacje w związku, czy podsycić w nim ogień, ale także relaksują się i pozwalają na to, by wreszcie ktoś się nimi zaopiekował. Wszystkie bohaterki – choć dzieli je wszystko, łączy jedno – poszukują szczęścia. Czy znajdą je w zmysłowej szkole żon?

Niecodzienna powieść wywołuje wiele sprzecznych emocji. Czasem bawi, po to by innym razem wzruszać albo wywoływać skrajne uczucie gniewu. To pozycja, obok której nie sposób przejść obojętnie.

3. Książki Magdaleny Witkiewicz, które warto przeczytać: Pierwsza na liście

Opowieść o przyjaźni, która się skomplikowała, miłości, która nie przetrwała i młodzieńczym uporze, który może wszystko naprawić. Niesamowita powieść Magdaleny Witkiewicz łącząca w sobie dwie historie – matki i córki. W każdej z nich pojawia się też Ina, czyli tytułowa pierwsza na liście. Życie każdej z tych kobiet zmienia się, gdy na drodze jednej z nich pojawia się największy wróg – choroba. Nie tylko niszczy plany na przyszłość, ale także wywołuje demony z przeszłości.

To nie jest zwykły romans, czy opowieść o miłości. To książka o nadziei i wybaczeniu, które jako jedyne mogą przynieść ocalenie.

4. Książki Magdaleny Witkiewicz, które warto przeczytać: Po prostu bądź

Tę książkę zostawiłam na koniec, ponieważ w moim prywatnym rankingu powieści Magdaleny Witkiewicz, jest na pierwszym miejscu. Dzięki niej, można zbliżyć się do bohaterów, jak nigdy wcześniej. Są niezwykle realni i mają zwyczajne problemy. Ich emocje i uczucia przypominają nasze własne. Fabuła i dialogi są nietuzinkowe i choć czasem doprowadzają do łez, każdy zapragnie czytać tę historię od początku.

Niesamowita powieść o miłości i przyjaźni. Prawdziwy skarb w twórczości Magdaleny Witkiewicz. Zapiera dech i nie pozwala o sobie zapomnieć.

Magdalena Witkiewicz już od wielu lat zachwyca Czytelniczki swym niesamowitym kunsztem literackim. Każda jej powieść cieszy się niesłabnącą popularnością. Wszystkich wielbicieli twórczości tej pisarki odsyłam tutaj. Gorąco polecam!