Książki z mitologią w tle - kup na TaniaKsiazka.pl

Książki z mitologią w tle to doskonałe zestawienie dla wszystkich miłośników literatury fantasy! Poza tym powody do zadowolenia mają także wielbiciele młodzieżowych powieści z elementami przygodowymi czy romansu. Jedno jest pewne. Każdy z Was, nawet najbardziej wymagający, znajdzie wśród prezentowanych dziś tytułów coś dla siebie. Są to przeważnie gorące nowości, dostępne już na naszym rynku. Nowości, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem czytelników na całym świecie. Jeśli zatem poszukujecie nietuzinkowych historii, które zapewnią Wam mnóstwo rozrywki, koniecznie zerknijcie na nasze zestawienie. Gwarantujemy, że nie pożałujecie!

Książki z mitologią w tle - kup na TaniaKsiazka.pl

Nie kochaj mnie - kup na TaniaKsiazka.plKsiążki z mitologią w tle – Nie kochaj mnie, tom pierwszy serii Iskra bogów

To wciągająca trylogia o starciu bogów i tytanów, z miłosnym wątkiem w tle!

Nastoletnia Jess marzy o tym, by wreszcie odpocząć w wakacje. Na górskim obozie spotyka jednak Caydena, chłopaka o szmaragdowych oczach, któremu udaje się ją zauroczyć. Problem w tym, że Cayden to tytan Prometeusz, któremu Zeus w każdym stuleciu pozwala stanąć do walki o śmiertelność. Czy Cayden odniesie zwycięstwo? I czy Jess zdoła ocalić swoje serce?

Książka już dostępna.

Książki z mitologią w tle – Posłaniec burzy

Główny bohater, Zane Obispo, prawie każdy dzień spędza na badaniu wulkanu, który drzemie tuż za jego domem. Nazwany przez niego Posłaniec burzy - kup na TaniaKsiazka.pl„Bestią” wulkan to jedyne miejsce, gdzie chłopiec może się skryć przed innymi dzieciakami. Ponieważ Zane kuleje i musi chodzić o lasce, a one często się z niego wyśmiewają. Pewnego dnia w kraterze „Bestii” rozbija się dwusilnikowy samolot. A wkrótce potem Zane’a zaczepia tajemnicza dziewczyna o imieniu Brooks. I chce, by chłopak spotkał się z nią na osobności. Wówczas zdradzi mu pewną straszliwą tajemnicę. Zane godzi się, choć głównie dlatego, że śliczne dziewczęta zwykle się do niego nie odzywają.

Brooks zdradza chłopakowi, że wulkan to istniejące od stuleci więzienie boga śmierci Majów, którego los jest bezpośrednio związany z przeznaczeniem Zane’a. Bohater nie może pozbyć się wrażenie, że to, co opowiada Brooks to zwykłe bzdury. Przecież jest tylko lekceważonym przez wszystkich trzynastolatkiem. I nieważne, jakie jest jego przeznaczenie. Zane nie chce mieć z tym nic wspólnego, zwłaszcza jeśli ma to związek z jakimś bogiem śmierci. Ale Brooks otwiera mu oczy: magia, potwory i bogowie naprawdę istnieją, a według pradawnej przepowiedni głoszącej zniszczenie świata, Zane ma do odegrania ważną rolę.

Książka już dostępna.

Książki z mitologią w tle – Grobowiec tyrana, czwarty tom serii Apollo i boskie próby

Książki z mitologią w tle - kup na TaniaKsiazka.plJest ósmy kwietnia. Wszystkie dane umieszczone na prawie jazdy tytułowego bohatera serii wskazują, że właśnie dziś są jego nowe urodziny. Skąd właściwie bóg Apollo ma taki dokument? Otóż otrzymał je od swojego ojca, Zeusa, kiedy ten przemienił go z boskiej istoty w zwykłego śmiertelnika, Lestera. W tym samym dniu cesarze Kaligula i Kommodus planują atak na Obóz Jupiter, ośrodek treningowy rzymskich herosów. W związku z tym trzeba przyznać, że nie jest to najlepszy czas na świętowanie. Poza tym to również dzień krwawego księżyca, kiedy na dodatek zły król zamierza wypuścić armię nieumarłych. Ponadto na imprezie nie zabraknie honorowego gościa, Sybilli Kumańskiej, która najchętniej zdzieliłaby bohatera wałkiem po głowie. Tym samym wszystko wskazuje na to, że akurat tę imprezę każdy będzie chciał omijać szerokim łukiem. Zwłaszcza Lester.

Książka już dostępna.

Książki z mitologią w tle – Portal do Kerberosu, czwarty tom serii ElementalsPortal do Kerberosu - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Drużyna Elementals została osłabiona. Po stracie Kate nie może jednak pozwolić sobie na żałobę. Ponieważ Nicole, Blake, Chris i Danielle wciąż mają ważną misję do wykonania. Kiedy ktoś, kogo uważali za przyjaciela, porywa Blake’a prosto do otchłani Kerberosu, pozostali mają bardzo mało czasu na zebranie myśli. Nieoczekiwanie jednak otrzymują pomoc od osoby, której już prawie przestali wierzyć. Czy podróż do przerażającej krainy pełnej stworzeń, które chcą ich zabić, jest dobrym pomysłem? Ocalałej trójce z drużyny Elementals uda się uratować Blake’a i odzyskać głowę Meduzy? I czy wciąż mają szansę na ocalenie świata?

Książka już dostępna.

Książki z mitologią w tle - zobacz na TaniaKsiazka.plKsiążki z mitologią w tle – Setna królowa, pierwszy tom serii Setna królowa

Kalinda nie miała prostego życia. Ponieważ jako niemowlę została porzucona przez bliskich i wychowana przez kapłanki. W związku z tym przez osiemnaście lat regularnie modliła się i szkoliła z trudnych sztuk walki. Niestety, męcząca ją wiecznie tajemnicza gorączka sprawiła, że inne wychowanki regularnie z niej drwiły. Ona natomiast marzyła o tym, by nigdy nie opuścić bezpiecznego klasztoru. Niestety, kiedy u jego bram pojawia się potężny monarcha Radża Terek, zmienia się absolutnie wszystko. Ponieważ to właśnie Kalinda zostaje wybrana na jego setną żonę. Tym samym musi udowodnić swoją wartość w turnieju do tronu. Dziewięćdziesiąt dziewięć żon może wyzwać ją na walkę o śmierć i życie. Każda z nich zrobi wszystko, aby zostać tą jedyną… Każda, oprócz Kalindy.

Książka już dostępna.

Książki z mitologią w tle – Scheda gigantów

Słyszycie stąpnięcia? Giganci zmierzają do klifów Moheru, a od ich kroków drży zielona wyspa. Naprzeciw kroczy diaboliczna wiedźma Scheda gigantów - kup na TaniaKsiazka.plBadb. Światu grozi ostateczna zagłada.

W tej książce czytelnicy znajdą olbrzymią porcję wciągającej i sensacyjnej przygody. To wojna, w której stawką jest przetrwanie ludzkości. W związku z tym pojawi się tu morze krwi, ale także romantyczna miłość w szalejącym wokół piekle. Poza tym musicie być gotowi na podróż w Zaświaty. Zapnijcie pasy i w drogę! Wraz z Kubą, który właśnie bukuje bilet do Irlandii. I nie ma pojęcia, że zamiast spokojnej pracy u boku przyjaciół czeka go przyszłość wprost z legend, wymagająca królewskich decyzji oraz heroicznych czynów.

Czy okaże się godny przywilejów, które zgotowało mu przeznaczenie? A może odwaga polega właśnie na tym, by przyznać się do strachu przed odpowiedzialnością?

Książka już dostępna.