Wystarczy wyjść nawet na krótki spacer, żeby zorientować się, że coś jest na rzeczy. Wszystkie dzieciaki są bardziej uśmiechnięte, pogodniejsze. Jeżeli zastanawiasz się dlaczego, to znaczy, że muszę Ci uświadomić, że zbliża się koniec roku szkolnego. Uczniowie cieszą się, bo wakacje – na które z utęsknieniem czekali już od września 😉 – coraz bliżej! Już od 23 czerwca będą się cieszyć latem i wolnością. Zbliżający się ostatni tydzień czerwca to też sygnał dla wszystkich szkół, rad rodzicielskich i nauczycieli, że pora wybrać książkowe nagrody na zakończenie roku szkolnego. Przygotowałam Wam, moi drodzy zabiegani dorośli, kilka ciekawych propozycji.

Książkowe nagrody na zakończenie roku szkolnego dla przedszkolaków

Książkowe nagrody na zakończenie roku szkolnego - najlepsze w TaniaKsiążka.pl

Opowiadania dla przedszkolaków Renata Piątkowka

To seria opowiadań, które skupiają się na doświadczeniach dzieci w wieku przedszkolnym. Są wzruszające i zabawne. Na pewno przedszkolaki się nimi zachwycą.

 

Książkowe nagrody na zakończenie roku szkolnego - najlepsze w TaniaKsiążka.plPamiętnik czarnego noska Janina Porazińska

Czarny Nosek to miś, który został kupiony przez małą dziewczynkę. Od tego momentu zaczyna przeżywać całe mnóstwo przygód. To klasyczna opowieść dla małego Czytelnika.

Książkowe nagrody na zakończenie roku szkolnego - najlepsze w TaniaKsiążka.plOpowiem ci mamo, co robią auta Artur Nowicki, Marcin Brykczyński

Co kryją w sobie wnętrza aut? Jakie samochody pracują w mieście, a jakie na wsi? Ta pięknie ilustrowana książka wspomaga ćwiczenie spostrzegawczości i umiejętności opowiadania. Propozycja dla młodszych przedszkolaków.

 

Książkowe nagrody na zakończenie roku szkolnego dla uczniów podstawówki

Książkowe nagrody na zakończenie roku szkolnego - najlepsze w TaniaKsiążka.plJak to działa? Ludzkie ciało Patrycja Zarawska

To książka, która w zrozumiały sposób wyjaśnia dzieciom zagadnienia związane z działaniem organizmu. Jest pełna ilustracji i humoru. Będzie świetną propozycją dla młodszych uczniów.

Książkowe nagrody na zakończenie roku szkolnego - najlepsze w TaniaKsiążka.plOpowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek Cavallo Francesca, Favilli Elena

Propozycja dla nieco starszych uczennic szkoły podstawowej. To zbiór historii stu niezwykłych kobiet: od Elżbiety I po Serenę Williams. Książka jest pięknie ilustrowana przez artystki z całego świata. Opowieści skłaniają do refleksji nad tym, że warto walczyć o spełnienie swoich marzeń.

Książkowe nagrody na zakończenie roku szkolnego - najlepsze w TaniaKsiążka.plMikołajek Rene Goscinny, Jean Jackques Sempe

Ta książka już na stałe weszła do kanonu literatury dziecięcej. To kultowa opowieść nie tylko dla chłopców. Pierwszy tom przygód Mikołajka, składa się z 20 historyjek o figlarnym bohaterze. Mikołajek od lat bawi do łez.

 

Książkowe nagrody na zakończenie roku szkolnego dla młodzieży

Książkowe nagrody na zakończenie roku szkolnego - najlepsze w TaniaKsiążka.plEllie W. Bruce Cameron

Wzruszająca historia o bohaterskiej suczce. Ellie od małego była trenowana na psa ratownika, by m.in. odnajdywać dzieci zagubione w lesie. Teraz musi pomóc się odnaleźć dwojgu zagubionych i samotnych ludzi.

Książkowe nagrody na zakończenie roku szkolnego - najlepsze w TaniaKsiążka.plIlustrowana krótka historia czasu Stephen Hawking

Geniusz fizyki w bardzo przystępny sposób tłumaczy osiągnięcia w badaniach wszechświata. Hawking pokazuje w książce obecne odkrycia i idee. Książka obrazuje ewolucję nauki od Arystotelesa, Kopernika, po Einsteina i Hawkinga. To jasno napisana lektura dla każdego czytelnika żądnego wiedzy.

Książkowe nagrody na zakończenie roku szkolnego - najlepsze w TaniaKsiążka.pl Zostań. a potem walcz John Boyne

To świetna opowieść wojenna uznanego autora bestsellerów. Akcja powieści toczy się podczas I Wojny Światowej. To historia opowiadająca o chłopcu, który chce pomóc ojcu cierpiącemu na nerwicą frontową.

 

Książkowe nagrody na zakończenie roku szkolnego dla uczniów szkół średnich

Książkowe nagrody na zakończenie roku szkolnego - najlepsze w TaniaKsiążka.plTatuażysta z Auschwitz Heather Morris

To oparta na faktach historia o miłości w Obozie Zagłady między Lalem – tatuującym więźniom numery na przedramionach, a Gitą – jedną z więźniarek. Wzruszająca i trudna opowieść z dobrym zakończeniem.

Książkowe nagrody na zakończenie roku szkolnego - najlepsze w TaniaKsiążka.plOpowieści tajemnicze i szalone Edgar Allan Poe

To zbiór 4 kultowych opowiadań Poego: Zagłada domu Usherów, Czarny kot, Maska czerwonej śmierci i Żaboskoczek. Te historie są enigmatycznymi opowieściami z pogranicza snu i jawy.

Książkowe nagrody na zakończenie roku szkolnego - najlepsze w TaniaKsiążka.plBoso, ale w ostrogach Stanisław Grzesiuk

W książce zagłębiamy się w świat przedwojennej Warszawy. Poznajemy ją okiem młodego cwaniaka. Książka jest pełnia swoistego humoru. W tym wydaniu książki znajdziemy  fragmenty ocenzurowane przed pierwszą publikacją w 1959.

Z moich propozycji to tyle. W Księgarni TaniaKsiążka.pl znajdziecie więcej pomysłów (wystarczy, że klikniecie w poniższą grafikę 😉 ). A Wy jakie nagrody dostawaliście na zakończenie roku? Pamiętacie je jeszcze?

Książkowe nagrody na zakończenie roku szkolnego - najlepsze w TaniaKsiążka.pl