Księgarnia Martina

Księgarnia Martina zainteresuje z pewnością wszystkich miłośników twórczości pisarza. Przyznajemy jednak, że czytelnicy z Polski będą mieli nieco kilometrów do przebycia, by się tam znaleźć. W końcu jednak zniesiono wizy do USA, więc naszym zdaniem, to słuszny powód, by wykorzystać taką okazję! Poza tym nowy biznes sprawił, że George R. R. Martin dołączył do całkiem już pokaźnego grona autorów, którzy mają na koncie własną księgarnię. Punkt sprzedaży został otwarty 30 listopada 2019 roku w miasteczku Santa Fe, w którym to mieszka sam pisarz. Zaintrygowani? Koniecznie czytajcie dalej, by poznać więcej szczegółów!

Księgarnia Martina

fot. blog G.R.R. Martina

Księgarnia Martina – nowy biznes, raj dla fanów

Księgarnia Martina

fot. blog G.R.R. Martina

Księgarnia pisarza mieści się przy kinie Jean Cocteau. Warto tutaj wspomnieć, że Martin kupił ten budynek, wyremontował i otworzył na nowo już w 2013 roku. To właśnie tam pokazywane były m.in. premierowe odcinki Gry o tron. Poza tym w kinie odbywają się regularnie festiwale, koncerty i spotkania autorskie. Kiedy w mieście pojawiali się inni pisarze, podpisywali kilka egzemplarzy książek i przekazywali je do kinowego sklepiku. Wkrótce jednak okazało się, że zaplecze jest zbyt małe, by pomieścić taki ogrom literatury. W związku z tym pisarz wpadł na pomysł, by tuż obok otworzyć własną księgarnię.

Księgarnia nosi nazwę Beastly Books, na cześć najsłynniejszego filmu Jeana Cocteau pt. Piękna i bestia. Warto tu wspomnieć również, że podobny tytuł nosił serial, przy którym w latach 80. pracował George. Do księgarni możecie wstąpić od wtorku do niedzieli w godzinach od 8:00 do 20:00. I chociaż samym wnętrzem sklep może nie do końca zachwyca, jego kolekcja literacka przyciągnie każdego kolekcjonera i prawdziwego bibliofila.

Księgarnia Martina – kilka słów od autora

Oto jak Martin pisze sam o najnowszym projekcie:

Księgarnia Martina

fot. blog G.R.R. Martina

Posiadamy ogromny zapas moich własnych książek – Pieśń lodu i ognia, Dzikie karty i całą resztę. Wszystkie podpisane. Ale mamy też wiele innych fantastycznych książek różnych autorów i wszystkie one również posiadają autografy. Oferujemy także kawę, herbatę, gorącą czekoladę i napoje bezalkoholowe i planujemy wkrótce wprowadzić ciasta. Możecie przy okazji odwiedzić Żelaznego Olbrzyma, ale nie, on nie jest na sprzedaż.

Wybierzecie się? Wszystkim, którzy na razie pozostają w domach, polecamy zajrzeć tutaj. Znajdziecie tam książki George’a R. R. Martina.