Kwietniowe zapowiedzi fantasy 2022

W redakcji CoPrzeczytać powoli coraz częściej odczuwamy kwitnącą aurę, dlatego podkręcamy wiosenną atmosferę z nadciągającymi fantastycznymi premierami. Gotowi na comiesięczne zestawienie? Otwieramy kwietniowe zapowiedzi fantasy 2022!

Kwietniowe zapowiedzi fantasy 2022

 

Książki Kres. Porzucone królestwo szukaj na TaniaKsiazka.pl

Porzucone królestwo. Księga Całości. Tom 7

Zestawienie nowości rozpoczynamy od kontynuacji cyklu Księga Całości. Co czeka nas w nadchodzącym siódmym tomie?

Basergor-Kragdob, król Ciężkich Gór i górskich rozbójników, opuścił swoje królestwo. W poszukiwaniu spokoju i odpoczynku uciekł do Dartanu zostawiając za sobą Góry, władzę i przyjaciół. Niemniej zamiast wymarzonego wytchnienia spotkał tylko nową wojnę i dojmującą samotność.

Teraz wraca do zdziczałego Grombelardu, w którym wrogowie urośli w siłę, dawni sprzymierzeńcy ruszyli swoją drogą lub nie żyją, pogodzony z własnym przeznaczeniem, gotów stawić mu czoła, ale na własnych warunkach.

PREMIERA: 04 kwietnia

Kwietniowe zapowiedzi fantasy 2022: Droga dusz do kupienia na TaniaKsiazka.pl

Droga dusz

Od kiedy bogowie odeszli, granic mitycznej krainy Nawii strzegą Strażnicy. Ta garstka wybrańców obdarzona jest niezwykłymi mocami, w tym jedną szczególną. Ich dusze trafiają do Wyraju, by wraz z opadającymi liśćmi przyniosły je powracające stamtąd kruki.

Jednymi ze Strażników są Mira i Aleks. Kiedy ziemię odwiedza zbuntowany Kruk, Gniewko, muszą połączyć siły i schwytać go, by tajemnice nie zostały odkryte. Na domiar złego na magiczną stronę przechodzi Kalina – młoda dziewczyna, która wydaje się być bardziej związana z ich światem, niż ze światem ludzi.

Ponadto pojawiają się niewidziane od stuleci czarownice, wygnane z mitycznej krainy i pałające żądzą zemsty, a odwieczna wojna między Strażnikami i czarownicami wybucha na nowo. Stawką jest przyszłość całej krainy i nieśmiertelność Strażników.

PREMIERA: 06 kwietnia

Blask ostatecznego kresu znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Blask ostatecznego kresu. Trylogia Licaniusa. Tom 3

Czas ostatecznej próby nieuchronnie nadciąga. Wprawdzie Bariera znów jest cała, ale to nie znaczy, że niebezpieczeństwo zostało zażegnane, a złudne poczucie wygranej może stać się początkiem końca. Nawet nowoodkryte moce Wirra mogą okazać się niewystarczające wobec krótkowzroczności Starszych na kolejne polityczne rozgrywki.

Uwięziony w obcej krainie Davian musi stawić czoła dojmującej samotności i pokrzyżować plany Czcigodnych, a plan Caedena zbliża się wreszcie do końca. Teraz gdy wreszcie może mu się udać, musi stawić czoła konsekwencjom, co oznacza wzięcie na siebie brzemienia tego, jak dramatycznie jego historia się zaczęła i jak druzgocząco się skończy.

PREMIERA: 13 kwietnia

Królestwo Nikczemnych znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Królestwo Nikczemnych

Bliźniaczki Vittoria i Emilia wychowały się w Palermo pod czujnym okiem sycylijskiej wiedźmy – ich babci. Choć na co dzień ich życie kręci się wokół oliwy i bruschetty w rodzinnej restauracji, nie są zwykłymi dziewczynami. Są streghe – czarownice ze starego rodu, którego korzenie sięgają Bogini Księżyca, a ich pochodzenie i magiczny talent mogą ściągnąć na nie duże niebezpieczeństwo.

Kiedy w okolicy dochodzi do morderstw nastoletnich dziewczyn, siostry mają osiemnaście lat. Siły Złego wkraczają na Sycylię – Nikczemni powrócili, by odzyskać dług krwi. Kiedy Emilia odkrywa okaleczone ciało zamordowanej siostry, poprzysięga zemstę i podejmuje prywatne dochodzenie…

PREMIERA: 13 kwietnia

Książki Godzina wiedźm szukaj na TaniaKsiazka.pl

Godzina wiedźm

W Betel – krainie, gdzie słowo proroka jest prawem – Immanuelle Moore to ta wyklęta. Jej włosy za mocno się kręcą, skóra ma za ciemny odcień, a jej ojcem jest mężczyzna innej rasy. Mimo to dziewczyna robi wszystko, aby przestrzegać Świętej Reguły i żyć godnie, tak, jak inne kobiety w Betel. Do dnia, w którym poznaje świat magii.

Trafia do zakazanego Czarnolasu, który odcina wioskę od świata zewnętrznego. Tam, gdzie pierwszy prorok zabił cztery potężne wiedźmy, a ich dusze obserwują mieszkańców Betel. Immanuelle otrzymuje dar. Dostaje dziennik zmarłej matki, która wiele lat temu znalazła schronienie w Czarnolesie. Kiedy postanawia rozwiązać jego tajemnice, na jaw wychodzą sekrety i budzi się klątwa, która stanowi poważne zagrożenie dla całego Betel.

Czy Immanuelle odnajdzie w sobie siłę, aby przeciwstawić się ciemności?

PREMIERA: 13 kwietnia

Wychowany wśród wilków znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Wychowany wśród wikingów

Einar Einarsson, który od najmłodszych lat zgłębia tajniki wojennej sztuki wikingów, w dzień święta Einherjar niespodziewanie otrzymuje wiadomość. Informacje w niej zawarte wkrótce całkowicie odmienią jego los.

Einar wyrusza w podróż do miejsc i ludzi ściśle związanych z jego przodkami. Dzień po dniu uczy się obyczajów i mowy Słowian, stając po ich stronie w krwawych walkach. Jednocześnie obserwuje kulisy ówczesnej dyplomacji. Gdy odnosi zwycięstwo nad Vingorem z Ribe, wytrawnym łucznikiem, ten dostrzega w Einarze godnego towarzysza i przyjmuje go do swojej rodziny. Ale to dopiero początek historii wychowanego wśród wikingów…

PREMIERA: 15 kwietnia

Kwietniowe zapowiedzi fantasy 2022: Płoń dla mnie znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Płoń dla mnie. Ukryte Dziedzictwo. Tom 1

W świecie, w którym genetyka i magia są fundamentami dynastii i potęgi rodów, żyje Nevada Baylor. Ta młoda detektyw próbuje utrzymać rodzinną firmę, a najnowsze zlecenie może okazać przełomem. Lub też kompletną katastrofą.

Szalony Rogan, uparty jak osioł mag, nie będzie łatwym sprzymierzeńcem. Właściwie, będzie sprzymierzeńcem śmiertelnie niebezpiecznym. Ale Nevada, choć musi ukrywać swoje talenty i radzić sobie z konsekwencjami tego, że oficjalnie magii nie posiada.

Na szczęście dziewczyna ma jednak asa w rękawie, którą jest całkiem niezwykła rodzina: matkę – emerytowana snajperka,  babcię – ekscentryczną konstruktorkę czołgów i nie mniej szalone rodzeństwo. Z tą rodziną zadziera się na własne ryzyko. Bo o ile Bóg mógłby napastnikowi wybaczyć, to Nevada na pewno nie.

PREMIERA: 22 kwietnia

Kwietniowe zapowiedzi fantasy 2022: Książkę Sługa honoru znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Sługa honoru. Materia Secunda. Tom 2

Wielu towarzyszy broni Rudnickiego nie zobaczy już kolejnego świtu. Ale wielu jego wrogów również.

Bój w Strażnicy Mgieł się skończył – teraz najważniejsze to ostrzec Cesarza przed nadchodzącym zagrożeniem ze strony Białego Chanatu i uratować życie przyjaciela. Jednak spotkanie z córką przemytnika całkowicie zmieni priorytety Rudnickiego, a upragniony powrót do domu stanie się niewyobrażalnym cierpieniem.

Wkrótce stanie również wobec katastrofalnego zagrożenia. Będzie potrzebował wszystkich sił i nadludzkiego szczęścia, żeby uratować carewicza Aleksandra, własny honor i życie.

PREMIERA: 27 kwietnia

Tak prezentują się właśnie kwietniowe zapowiedzi fantasy 2022.
Wiesz już, po który tytuł sięgniesz? 🙂

Kwietniowe zapowiedzi fantasy 2022 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl