Marcowe zapowiedzi fantasy

Kolejny miesiąc oznacza kolejne fantastyczne tytuły! Poznajcie marcowe zapowiedzi fantasy. Sprawdźcie co warto przeczytać w nadchodzącym miesiącu.

Marcowe zapowiedzi fantasy – fantastycznych książek szukaj na TaniaKsiazka.pl

Marcowe zapowiedzi fantasy

Miasteczko Rotherweird

Witamy w miasteczku Rotherweird! Jest rok 1558, a dwanaścioro dzieci o talentach niewiarygodnych jak na ich wiek, zostaje wygnanych przez królową do miasta Rotherweird. Niektórzy uważają je za wyjątkowe, inni za pomiot szatana. Jednak wszyscy zgodnie uznają, że trzeba je traktować z respektem i… obawą.

Czterysta pięćdziesiąt lat później miasto nadal żyje odizolowane od reszty Anglii. I wciąż rządzone historycznym prawem. Niezależne, ale zobowiązane do przestrzegania jednego dziwnego warunku: absolutnie nikomu nie wolno badać miasta i jego przeszłości.

I wtedy do miasta przybywa dwóch ciekawskich gości z zewnątrz. Jonah Oblong, nauczyciel w miejscowej szkole oraz złowrogi miliarder sir Veronal Slickstone, który planuje odnowić zrujnowany miejski pałac.

Chociaż kierowani całkowicie różnymi motywami, Slickstone i Oblong starają się połączyć przeszłość z teraźniejszością, aż w końcu zaczynają wyścig z czasem – oraz ze sobą nawzajem. Konsekwencje będą śmiertelne i zapowiadają apokalipsę…

PREMIERA: 31.03.2020

Bogowie muszą być szaleni

Szach i mat, a wszyscy umrzemy. Współpracuj albo zginą wszyscy, na których ci zależy…

Gdy upiorna bogini nawiedza ją w snach i wciąga w koszmarną rozgrywkę, Dora Wilk już rozumie, co oznacza gra o wszystko. Próbując pogodzić wilki, wampiry i magicznych, by nie dopuścić do apokalipsy, odkrywa, jak bardzo skopane jest jej drzewo genealogiczne i jej własna przeszłość. Wiedźma nie ma chwili wytchnienia.

A to zaledwie wierzchołek góry lodowej… Czy tym razem Dora, Miron i Joshua pójdą na dno?

PREMIERA: 11.03.2020

Czas ciszy

Napadnięta i porwana na własnym terytorium, Mercy dostaje się w szpony potężnego wampira.

Zamierza on posłużyć się nią jako bronią przeciw alfie watahy wilkołaków, Adamowi oraz przywódcy wampirów z Tri-City. Mercy udaje się uciec pod postacią kojota, jednak oto odkrywa, że naga, bez pieniędzy, znalazła się w samym środku Europy.

Nie jest w stanie skontaktować się z Adamem i resztą stada – została całkowicie sama. Musi znaleźć sprzymierzeńców, walczyć z wrogiem i odkryć, kto jest kim, a przy tym nie wywołać wojny pomiędzy wampirami i wilkołakami.

Tymczasem w sercu starej Pragi budzą się przedwieczne duchy i moce…

PREMIERA: 20.03.2020

Zielona burza. Cykl Zabójcze maszyny. Tom 4. Część 2

Poznajcie drugą część czwartego tomu Zabójczych maszyn – światowego bestsellera
zekranizowanego przez twórców Hobbita i Władcy Pierścieni.

Czytelnicy Zabójczych maszyn pamiętają Londyn jako potężne ruchome miasto siejące postrach na pustkowiach. Teraz jest skażonym, martwym wrakiem.

Jednak Tom i Wren podejrzewają, że skrywa w swoim sercu sekret, który może położyć kres wojnie.

PREMIERA: 12.03.2020

Dzieci czystej krwi. Czteropalczaści. Tom 1

Złoża melotu się wyczerpały. Bogowie z Ragnarok postanawiają wysłać swą potężną armię, by podbiła krnąbrne kopalnie. Na wieść o tym planie w Hrothgarze wybucha panika, a Ceremonia Krwi zostaje przełożona. Spodziewający się jej chłopcy muszą poczekać, zanim przesądzi się ich przeznaczenie.

Mistrzowie wzywają na pomoc legendarnych Czteropalczastych, prowadzonych przez mężnego Xaviana. Pięciu chłopców, pod wodzą odważnego Ymira, postanawia uciec i dołączyć do wojowników. Wkrótce odkryją ukrywane przez wieki, prawdziwe związki Bogów, Mistrzów i Czteropalczastych.

Tymczasem w niezdobytym mieście asasyni mrocznego klanu mordują króla, a widmo wojny staje się coraz bardziej realne. Czy młody, niedoświadczony następca tronu zdoła jej uniknąć?

PREMIERA: 4.03.2020

Płacz. Tom 2

Kiedy prawda o przeszłości, zamiast wyzwolenia, przynosi jedynie nową traumę, trzem pannom Stern pozostaje już tylko ucieczka od siebie nawzajem. Dopiero wołanie z zaświatów sprawia, że ścieżki dawnych przyjaciół spotykają się raz jeszcze.

Czy tajemnicze zaginięcie sprzed wielu lat i dramatyczna wyprawa na ratunek Eleonorze zdołają na dobre scementować rodzinę? Czy też kolejne zanurzenie w czasie dla wszystkich okaże się tym ostatnim?

PREMIERA: 11.03.2020

Mag bitewny

Armia nieumarłych pod wodzą demona zalewa królestwo Furii. Kolejne armie obrońców uginają się przed nieujarzmioną potęgą wroga. Kiedy ludzie zamieniają się w Opętanych, ruszają mordować własne rodziny. Świat pogrąża się w mroku, rozpaczy i dzikim przerażeniu.

Jedyną nadzieją na przetrwanie jest walka u boku maga bojowego i jego smoka. Tych jednak jest zbyt mało. Od czasu Wielkiego Opętania tylko nieliczni mają odwagę przywoływać smoki. Niektóre z nich, szalone i nieobliczalne, stanowią śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Potrzeba wyjątkowego człowieka, by okiełznać ich moc…

Falko Dante jest słabeuszem w świecie wojowników, umierającym na tajemniczą chorobę synem szaleńca i zdrajcy. Przecież nie tak wyglądają bohaterowie tej wojny… Niemniej jednak to na jego barki spadnie ciężar odpowiedzialności i jemu przypadnie do odegrania rola, która zaważy na losach tysięcy ludzi.

PREMIERA: 4.03.2020

Ja, inkwizytor. Przeklęte kobiety

Ludzie chcący wykorzystać Mordimera Madderdina są zbyt liczni i bezwzględni, by inkwizytor nawet przez chwilę czuł się bezpiecznie.

Sen z jego powiek spędza pytanie o to, w jaki sposób zakończą się sprawy na Rusi? Kto wróci z tarczą, a kogo zaniosą na tarczy? Czy wrogowie zamienią się w przyjaciół, a przyjaciele we wrogów? I co okaże się silniejsze: miłość czy śmierć?

Umierają idee i marzenia, umierają wrogowie i przyjaciele, a Ci którzy przeżyli, żałują że również nie umarli. A w ostatecznym efekcie, w tej wszechogarniającej pustce, pozostaje miłość do Boga i wierność Świętemu Oficjum. To one wypełniają serce na tyle, by chciało jeszcze bić.

PREMIERA: 25.03.2020

Dom soli i łez

Kiedyś królewskie sale pałacu tętniły życiem. Wypełniały je odgłosy przyjęć i gwar rozmów. Ponadto w całym budynku niosło się echo śmiechu dwunastu pięknych sióstr, które nie wiedziały, co to ból i rozpacz.

Niestety teraz w pustych pokojach gości jedynie samotność, a ściany zamiast muzyki słyszą płacz. Kiedy z królewskiego domu uleciało wszelkie życie, całą magię i piękno spowił mrok

Mimo żałoby w całym królestwie żyjące siostry wymykają się nocami z domu, aby tańczyć na tajemniczych balach. Annaleigh nie wie, czy powstrzymać bunt sióstr czy dać się ponieść własnym pragnieniom.

Co, jeśli partnerem w tańcu okaże się zło? Czy dziewczyna złamie klątwę, czy to klątwa złamie ją?
Na podstawie książki powstanie serial wyprodukowany przez twórców Upiornych opowieści po zmroku.

PREMIERA: 11.03.2020

Tak właśnie prezentują się marcowe zapowiedzi fantasy.
Po którą nowość sięgniecie? 😉