Miasteczko Salem Stphena Kinga - kto zagra w nowej adaptacji?

Wiedzieliście o tym, że Miasteczko Salem (wydane w 1975 roku) było drugim horrorem opublikowanym przez Stephena Kinga, tuż po Carrie z 1974 roku? Ta historia już dwa razy była przenoszona na mały ekran: w 1979 roku (reż. Tobbe Hooper) i w 2004 roku (Mikael Salomon). Filmowcy właśnie pracują nad trzecią adaptacją i niedawno dowiedzieliśmy się, kogo zobaczymy w rolach głównych.

Miasteczko Salem Stphena Kinga - będzie film

Miasteczko Salem — pierwszy raz na wielkim ekranie

Tym razem wymyślona przez Stephena Kinga historia ma pierwszy raz w historii trafić na wielki ekran. Za nowe filmowe Miasteczko Salem odpowiada Gary Dauberman, to on stworzył scenariusz na podstawie książki Stephena Kinga i to on zasiądzie na reżyserskim fotelu. Prace nad produkcją pomału nabierają tempa i ogłoszono,  kogo będziemy mieć szansę zobaczyć na ekranie.

W roli głównej Lewis Pullman

Główną postacią Miasteczka Salem jest pisarz, Ben Mears, który po 25 latach wraca w rodzinne strony. W tej roli zobaczymy Lewisa Pullmana. To aktor charakterystyczny, choć znany głównie z postaci drugoplanowych. Fani ekranizacji książek mogą go kojarzyć choćby z serialu Paragraf 22, w którym wcielił się w Majora Majora.

Mears jest przekonany, że powrót do miasteczka zapewni mu pisarską inspirację, której rozpaczliwie potrzebuje, żeby skończyć swoją najnowszą książkę. Ma zamiar skupić się na dziwnym i dość tajemniczym domu na wzgórzu, bo jest pewien, że ten może skrywać wiele potencjalnie pobudzających pisarską wyobraźnię sekretów.

Wraz z powrotem Bena w Salem zaczynają mieć miejsce mrożące krew w żyłach wydarzenia. Giną kolejni ludzie, a śledczy nie mają nawet punktu zaczepienia. Na trop wpada pisarz, tylko że jego rozwiązanie zagadki jest trudne do zaakceptowania. Mears jest pewien, że Salem stało się żerowiskiem wampirów. Do tego wydarzenia sprawiają, że będzie trzeba wrócić do przeszłości zepchniętej w zakamarki pamięci.

Miasteczko Salem Stphena Kinga - okładka

Dr Cody w adaptacji będzie… kobietą 

Na ekranie Pulmanowi będzie partnerować Makenzie Leigh (The Knick, Gotham), która wcieli się w kelnerkę Susan Norton. Zobaczymy także Billa Campa (grał w innej ekranizacji Kinga — serialu Outsider). Bill będzie miał okazję wykreować postać Matthew Burke’e.

Aktorka Alfre Woodard (nagrodzona Złotym Globem za rolę w Chłopcy panny Evers) w nowej adaptacji Miasteczka Salem wcieli się w dr Cody. To o tyle ciekawy wybór, bo w książce Cody to mężczyzna.

A Stephen King? Autor często grywa epizody w filmach, które są adaptacjami i ekranizacjami jego książek. Zatem zawsze warto wypatrywać go na ekranie 😉

Film Miasteczko Salem – kiedy premiera?

New Line Cinema, które jest odpowiedzialne za produkcję, nie ogłosiło jeszcze daty premiery. Można jedynie ostrożnie podejrzewać, że skoro już trwa obsadzanie postaci, to być może zdjęcia wystartują jeszcze w tym roku.

Jeżeli nie znacie jeszcze Miasteczka Salem, to najwyższy czas nadrobić czytelnicze zaległości. Ta książka to już niemal klasyka horroru, więc jeśli z książkami grozy jest wam po drodze, to zajrzyjcie tutaj.

Sprawdź też: