Miniserial na podstawie książki Paragraf 22

Miniserial na podstawie książki Paragraf 22 to nie lada gratka dla wszystkich miłośników powieści stworzonej przez Josepha Hellera. Pozycja ta uważana jest za jedną z najwybitniejszych powieści XX wieku. Tym samym jest to również najsłynniejsza historia na temat II wojny światowej.

Miniserial na podstawie książki Paragraf 22

fot. Philipe Antonello / Hulu źródło: Deadline, Entertainment Weekly, The Hollywood Reporter

Czytelnicy znajdą tu mnóstwo czarnego humoru, a sama opowieść ukazuje bezsens wojny i armii jako instytucji. Autor wyśmiewa mechanizmy społeczne rządzące się logiką absurdu. Bohaterowie to zbiorowisko wariatów, fanatyków, oportunistów, ale nade wszystko ludzi, którzy mają jeden wspólny cel: przeżyć za wszelką cenę. Jeśli do tej pory nie było Wam po drodze z tą książką, koniecznie nadróbcie zaległości! My tymczasem z przyjemnością przedstawiamy wam więcej szczegółów na temat ekranizacji powieści.

Miniserial na podstawie książki Paragraf 22 – gwiazdy w obsadzie i kilka zdjęć

Paragraf 22 - kup na TaniaKsiazka.plPrzede wszystkim należy tu wspomnieć, że za dystrybucję miniserialu odpowiada platforma Hulu. Premiera projektu przewidywana jest na wiosnę 2019 roku, a już teraz w sieci udostępniono kilka zdjęć z planu, na które wyczekiwało mnóstwo fanów pisarza.

W rolach głównych widzowie będą mieli okazję zobaczyć takie gwiazdy jak: George Clooney, Kyle Chandler czy Hugh Laurie. Warto także dodać, że Clooney piastuje również stanowisko jednego z producentów wykonawczych oraz wyreżyserował dwa odcinki.

Współscenarzystą i kolejnym producentem wykonawczym jest Luke Davies. Oto co ma do powiedzenia na temat najnowszego przedsięwzięcia:

Miniserial na podstawie książki Paragraf 22

fot. Philipe Antonello / Hulu źródło: Deadline, Entertainment Weekly, The Hollywood Reporter

„To historia o szaleństwie wojny. Traktuje również w zabawny sposób o szaleństwie wojennej biurokracji, co jest zupełnie inną kwestią. Chodzi o bezsilność, której wszyscy doświadczamy. Skoro ponoć mamy złoty wiek seriali telewizyjnych, jak to się stało, że nikt nie zrobił jeszcze ekranizacji Paragrafu 22″.

 

Miniserial na podstawie książki Paragraf 22

fot. Philipe Antonello / Hulu
źródło: Deadline, Entertainment Weekly, The Hollywood Reporter

W rolę głównego bohatera, Johna Yossariana, wcielił się Christopher Abbott. Jako pułkownik Cathcart wystąpił Kyle Chandler. Natomiast postać majora de Coverleya odtworzył Hugh Laurie.

Miniserial na podstawie książki Paragraf 22 ma składać się z sześciu odcinków. Nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać na premierę produkcji. Tymczasem wszystkich czytelników zachęcamy do zapoznania się z książką, którą znajdziecie tutaj.

 

Czytaliście Paragraf 22? Wyczekujecie premiery serialu?