Śpiący giganciŚpiący giganci to powieść, która wyszła spod pióra Sylviana Neuvela. Książka szczególnie przypaść do gustu może miłośnikom Jurassic Parku, World War Z czy Marsjanina. Ale jeśli nigdy wcześniej nie zetknęliście się z owymi tytułami, spokojnie! Gwarantujemy, że Śpiący giganci to fantastyczny thriller połączony z powieścią przygodową, który trafi w gust najbardziej wymagającego czytelnika.

Śpiący giganci – kilka słów od autora

Neuvel Sylvian powiedział kiedyś odnośnie książki:

Zapytałem kiedyś sam siebie: co by się stało, gdybyśmy odnaleźli na Ziemi artefakty obcych?. Takie odkrycie może zniszczyć ludzkość albo zjednoczyć ją w sposób, w jaki dotychczas nie była zjednoczona.

No właśnie, jak potoczyłby się nasze losy w obliczu takiej sytuacji?

Bohaterką książki jest Rose, pod którą zapada się ziemia w czasie jazdy rowerem. Dziewczyna w wyniku wypadku ląduje na ogromnej, metalowej dłoni. Nie wie jeszcze wtedy, że to początek przewrotnych wydarzeń, które skierują losy ludzkości na nowe tory. Dokładnie siedemnaście lat później spełnia się jedno z największych marzeń Rose. Staje się ona częścią załogi, mającej za zadanie wyjaśnić tajemnicę nieznanego artefaktu. W czasie prac okazuje się, że niemal na całej planecie spod ziemi zaczynają wyłaniać się inne części olbrzymich robotów, które tkwiły tam przez setki tysięcy lat. Skąd wzięły się na naszej planecie? Czemu miały lub mają służyć? I w końcu, czy Rose uda się rozwiązać tę tajemniczą zagadkę, nie narażając przy tym własnego życia?

Książkę Śpiący giganci autorstwa Neuvela Sylviana znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy ją nie tylko miłośnikom dreszczyku grozy. Powieść idealnie nada się dla wszystkich entuzjastów fantastyki i porywającej przygody. Koniecznie sprawdźcie sami!