Nieposłuszeństwo - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Film Nieposłuszne już niebawem pojawi się także na ekranach polskich kin. Jest to głośna ekranizacja powieści pt. Nieposłuszeństwo autorstwa Naomi Alderman. Autorka za tę historię otrzymała wiele prestiżowych nagród oraz wyróżnień. Czytelnicy w Polsce już od dawna mieli okazję cieszyć się jej lekturą. Jeśli zaś chodzi o film, to jego polska premiera przewidywana jest na 3 sierpnia 2018 roku. Jeśli ktoś zatem do tej pory nie czytał książki, ma jeszcze szansę nadrobić zaległości. Zachęcamy oczywiście do tego, by przed obejrzeniem ekranizacji, najpierw zapoznać się z papierową wersją źródła inspiracji producentów.

Nieposłuszne – zwiastun oraz kilka słów o fabule

Reżyserią filmu zajął się Sebastian Lelio. Również on pracował nad scenariuszem, jednak tu do pomocy miał Rebecce Lenkiewicz. Odbiorcy na wielkich ekranach będą mieli okazję zobaczyć w głównych rolach Rachel Weisz, Rachel McAdams czy Alessandro Nivola. O czym zaś opowiada sama historia?

W Hendon umiera ukochany przez wszystkich rabin. Na jego pogrzeb przyjeżdża córka Ronit, która 10 lat temu uciekła stąd do Nowego Jorku, w poszukiwaniu wolności. Autorka doskonale portretuje zamkniętą żydowską społeczność. Jednocześnie przybliża czytelnikom kulturę od wieków będącą częścią kultury brytyjskiej, ciągle jednak bardzo słabo znaną. Właśnie na tym tle Alderman buduje współczesną historię o poszukiwaniu miłości, wiary oraz zrozumienia w świecie pełnym konfliktów między moralnością i seksualnością.

Warto tutaj dodać, że Naomi Alderman urodziła się i dorastała w ortodoksyjnej żydowskiej wspólnocie w Hendon. Jak nikt zna więc atmosferę tam panującą. Dzięki temu jej powieść jest niezwykle realna i pełna żywych emocji. Autorce udało się stworzyć dowcipny i jednocześnie fascynujący obraz wieloetnicznego Londynu. Jest tu widoczny odwieczny konflikt dwóch kultur: ortodoksyjnej londyńskiej społeczności żydowskiej z Hendon i świeckich Żydów nowojorskich.

Poniżej prezentujemy zapowiedź filmu pt. Nieposłuszne. Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z książką, która stała się inspiracją dla producentów ekranizacji. Powieść pt. Nieposłuszeństwo znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy i czekamy na Wasze opinie! Koniecznie dajcie znać, czy macie zamiar obejrzeć film i czy czytaliście już książkę.