Niezwyciężony - gra na podstawie książki Stanisława Lema. Niezwyciężony

12 września Stanisław Lem obchodziłby 99 urodziny. Z tej okazji studio Starward Industries podało nowe informacje na temat powstającej już od 2018 roku gry opartej na powieści Niezwyciężony. Fani gier z gatunku science fiction, jak również wielbiciele polskiego pisarza będą mogli zagrać w Niezwyciężonego już w przyszłym roku, ponieważ premierę gry zaplanowano na okolice setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema.

Niezwyciężony - kadr z gry

źródło: store.steampowered.com

Niezwyciężony – gra na podstawie książki Stanisława Lema

Poza nieoficjalnym, przybliżonym terminem premiery, Starward Industries podało kilka nowych informacji na temat samej gry. Jedna z ważniejszych zmian jaka zaszła na przestrzeni ostatniego roku to rezygnacja z konsol obecnej generacji. Zaniechanie prac nad wsteczną kompatybilnością gry może skutkować dużo bardziej dopracowaną grafiką. W Niezwyciężonego będzie można zagrać na PlayStation 5, Xbox Series X i S oraz na dobrze podrasowanych PC.

Niezwyciężony powstaje na silniku Unreal Engine 4, który bardzo często stosowny jest przy grach w konwencji FPP. Rozgrywka prowadzona z perspektywy pierwszej osoby osadzona zostanie w retrofuturystycznym klimacie. Jego głównym elementem będzie zaawansowana technologia bazująca na rozwiązaniach analogowych.

Na platformie Steam pojawił się oficjalny opis gry:

Wcielasz się w rolę naukowca, będącego członkiem międzygwiezdnej wyprawy badawczej. Niespodziewanie rutynowa podróż przeradza się w misję ratunkową. Po wylądowaniu na planecie Regis III musisz odszukać zaginioną załogę, wykorzystując w tym celu analogowy i jednocześnie zaawansowany technologicznie sprzęt. Polegając na swoim intelekcie oraz instynkcie podczas przemierzania niezbadanych dotąd obszarów, szybko przekonujesz się, że Regis III skrywa przerażające tajemnice. Wraz z odkrywaniem losu swojej załogi i zgłębianiu tajemnicy planety nabierasz przekonania, że to miejsce może nie być takie martwe, na jakie pozornie wygląda, a pewne miejsca lepiej pozostawić samym sobie. Lecz jest już za późno, aby zawrócić.

Niezwyciężony — fabuła książki

Stanisław Lem w swojej książce przedstawia opowieść o konflikcie powstałym między ludźmi a rasą mikroautomatów. Zamieszkują oni odległą planetę, a ich zadaniem jest zniszczenie wszelkiego życia. Skutkiem tego jest wiele starć na linii człowiek-maszyna. Mimo dynamicznej akcji, bitew i wybuchów, Stanisław Lem wplata w fabułę rozważania na temat mechanicznych urządzeń i próbuje zrozumieć ich istotę.

Fabuła gry Niezwyciężony będzie poprowadzona nieliniowo i kształtowana przez relacje, wybory oraz umiejętność perswazji gracza. Zatem zapowiada się ciekawa rozgrywka, w której starcie z obcą rasą ma szansę rozwiązać się na różne sposoby. Gracze mogą również wyciągnąć odmienne wnioski na temat sztucznej inteligencji.

Czy Waszym zdaniem Niezwyciężony ma szansę konkurować z takimi tytułami jak Wiedźmin lub Cyberpunk 2077?

Autor artykułu: Robert Rejmaniak

Powiązane artykuły: