Czapkins. Prawdziwa historia Tomka Mackiewicza - kup na TaniaKsiazka.pl

Nowa biografia Tomka Mackiewicza będzie dostępna w sprzedaży od 23 stycznia 2019 roku. Książka pt. Czapkins. Prawdziwa historia Tomka Mackiewicza zainteresuje z pewnością wszystkich miłośników biografii i literatury faktu. A ponieważ śmierć polskiego himalaisty wzbudziła wielkie, medialne zainteresowanie, powinni po nią sięgnąć również wszyscy ci, którzy chcieliby dowiedzieć się, jaki był naprawdę. Autor prezentowanej dziś książki, Dominik Szczepański, ma już na koncie kilka bestsellerowych biografii. Poza tym sam był świadkiem zmagań Tomka Mackiewicza z Nagą Górą podczas słynnej wyprawy w 2016 roku.

Nowa biografia Tomka Mackiewicza – historia o miłości, samotności, uzależnieniu i wyzwoleniu

W najnowszej publikacji Szczepański wyruszył w niezwykłą podróż od Działoszyna aż do bazy pod Nanga Parbat w Pakistanie. W związku z tym jako jeden z pierwszych wysłuchał emocjonujących opowieści tych, którzy dla Tomka znaczyli najwięcej. To przede wszystkim najbliższa rodzina: Anna Solska-Mackiewicz, jego największa miłości, z którą wspólnie wychowywał córkę. Nie brakuje tu również wspomnień Elisabeth Revol, która przywołała obrazy ostatniej wyprawy. Mieszkańcy himalajskich wiosek, do których dotarł autor książki, wspominają go z czułością. Mówią: Był jednym z nas. Z czułością mówią o nim ci, którzy pamiętają jego walkę z nałogiem, i ci, którzy widzieli, jak pracuje z trędowatymi w Indiach.

Ponadto szczegóły brawurowej akcji ratunkowej przybliżają emocjonująco uczestnicy zdarzeń: Adam Bielecki, Jarosław Botor, Denis Urubko i Piotr Tomala. Ci, którzy spod K2 ruszyli, by pomóc Tomkowi i Elisabeth. To właśnie dzięki tym spotkaniom autor stworzył wielowymiarowy portret człowieka, który stał się legendą, choć wcale tego nie pragnął.

Czapkins. Prawdziwa historia Tomka Mackiewicza to przede wszystkim niezwykle poruszająca opowieść o miłości, samotności, uzależnieniu i wyzwoleniu. To także historia o poszukiwaniu prawdy i trudnej walce z własnym ego. Ale przede wszystkim to opowieść o wolności, jej pragnieniu i wcielaniu w życie. Wolności, która nigdy nie ogranicza wolności innych.

Przypominamy, że nowa biografia Tomka Mackiewicza będzie dostępna od 23 stycznia 2019 roku. Książkę pt. Czapkins. Prawdziwa historia Tomka Mackiewicza znajdziecie tutaj.