Terry Pratchett - sprawdź na TaniaKsiazka.pl
Nowa książka Terry’ego Pratchetta Father Christmas’s Fake Beard

https://cdn.penguin.com.au/covers/original/9780857535511.jpg

Wieść o tym, że nowa książka Terry’ego Pratchetta wzbudziła niemałe zamieszanie wśród fanów pisarza. Chociaż autora nie ma z nami już dwa lata, okazuje się, że wciąż nie wszystkie powieści spod jego pióra ujrzały światło dzienne. Łatwo było przewidzieć taki obrót sprawy. Bo rzadko się zdarza, aby twórcy takiego kalibru nie mieli w szufladach manuskryptów, których z jakichś powodów nie planowali upubliczniać. Inna kwestia podlegająca dyskusji to fakt, czy takie teksty po śmierci ich autorów powinny być wydawane. Tak czy inaczej, nie ma wątpliwości co do tego, że miłośników Pratchetta czeka przemiła niespodzianka. I to już całkiem niedługo!

Nowa książka Terry’ego Pratchetta – świąteczny prezent

Tak właściwie można nazwać wieść o niepublikowanych dotąd tekstach. Raz, dlatego że ich publikacja przewidziana jest na październik 2017, czyli niedługo przed świętami. To doskonały moment, by sprawić przyjemność nie tylko sobie, ale i najbliższym, którzy uwielbiają powieści z gatunku fantasy. Drugi powód, dla którego określenie „świąteczny prezent” sprawdza się w tym wypadku, to tematyka samych opowieści. Jak z pewnością już łatwo się domyślić, traktują one właśnie o świętach Bożego Narodzenia.

Cała książka, w której skład będzie wchodzić kilka niepublikowanych nigdy dotąd opowiadań, ma nosić tytuł Father Christmas’s Fake Beard. Co na nasz język można tłumaczyć jako Sztuczna broda Świętego Mikołaja. Warto tutaj wspomnieć, że Czytelnicy będą mieli okazję zapoznać się z dziesięcioma zupełnie nieznanymi historiami, pióra niekwestionowanego mistrza gatunku. Ponadto w książce znajdzie się jeszcze jedno świąteczne opowiadanie, które doczekało się wcześniejszej publikacji w innym tomie.

Na oficjalnym profilu pisarza, na Facebooku, prowadzące go osoby zapewniają, że wszystkie teksty zostały zebrane w całość jeszcze za życia pisarza. Ponadto jak głosi informacja, lektura skierowana jest do odbiorcy niezależnie od wieku. I przedstawiać będzie zabawne i typowo humorystyczne spojrzenie Pratchetta na jedne z bardziej uwielbianych świąt przez dzieci.

Kiedy powieść będziemy mogli zobaczyć w polskiej odsłonie i czy w ogóle to nastąpi? Tego niestety jeszcze nie wiemy. Ale będziemy informować Was na bieżąco.

Tymczasem wszystkich zainteresowanych twórczością Terry’ego Pratchetta odsyłamy tutaj.