Nowa trylogia Davida Lagercrantza - sprawdźcie na TaniaKsiazka.pl

Nowa trylogia Davida Lagercrantza to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości pisarza. Warto tutaj przypomnieć, że to właśnie on kontynuował słynną sagę Millennium po zmarłym w 2004 roku Stiegu Larssonie. I to właśnie ta praca zapewniła mu międzynarodowy rozgłos i rozpoznawalność. Teraz okazuje się, że Lagercrantz intensywnie pracuje nad nową, w pełni autorską serią. W związku z tym czytelnicy mogą spodziewać się jej pierwszej części już w 2021 roku. Jesteście ciekawi, czego możecie się spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Nowa trylogia Davida Lagercrantza - sprawdźcie na TaniaKsiazka.pl

fot. Anna-Lena Ahlström

Nowa trylogia Davida Lagercrantza – kilka szczegółów na temat projektu

Informacje na temat najnowszej trylogii zdradziła szwedzka Agencja Norstedts. Tytuł serii to Rekke i zapowiadana jest jako współczesna saga o Sherlocku Holmesie. Głównymi bohaterami zostanie para: młoda policjantka, która wychowywała się w trudnym sąsiedztwie i starszy profesor specjalizujący się w psychologii oraz technikach przesłuchań. Oczywiście ta dwójka bardzo różni się od siebie, a na świat patrzą z dwóch zgoła odmiennych perspektyw. Poza tym oboje też mierzą się w życiu z prywatnymi problemami. Ona ma na głowie młodszego brata przestępcę. On zmaga się z pogłębiającą depresją.

Oto jak sam autor odnosi się do najnowszego pomysłu:

Jestem podekscytowany możliwością ożywienia dwóch nowych postaci, które rozwijam od dłuższego czasu, wręcz od wczesnych lat pracy jako reporter kryminalny. Największym wyzwaniem jest to, że piszę z punktu widzenia kobiety. Na dodatek kobiety z zupełnie innego środowiska niż ja.

Dokładna data premiery pierwszego tomu nie jest jeszcze znana. Przewidywany czas to sierpień lub wrzesień 2021 roku. Ponadto warto tutaj wspomnieć, że prawa do publikacji powieści wykupiły już wydawnictwa z ponad 20 krajów! Cóż, trudno się temu dziwić. W końcu kontynuacja sagi Millennium w wydaniu Lagercrantza cieszy się ogromną popularnością na całym świecie.

Czy nowa trylogia Davida Lagercrantza odniesie również tak spektakularny sukces? Tego dowiemy się w następnym roku!

Tymczasem wszystkich zainteresowanych dotychczasową twórczością pisarza, odsyłamy tutaj.