Nowa wersja Opowieści wigilijnej

Nowa wersja Opowieści wigilijnej to nie lada gratka dla wszystkich miłośników tej popularnej historii. Poza tym powody do zadowolenia mają także wielbiciele familijnych produkcji, nawiązujących tematyką do Świąt Bożego Narodzenia. Okazuje się, że nową wersją zajmie się Bill Condon. Ten sam reżyser, który jest odpowiedzialny za aktorską wersję Pięknej i bestii. Opowieść wigilijna według jego wizji przybierze formę musicalu pt. Marley. Jesteście ciekawi i chcecie poznać więcej szczegółów? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Nowa wersja Opowieści wigilijnej

Nowa wersja Opowieści wigilijnej – kilka słów o produkcji i fabule książki

W najnowszej odsłonie tej popularnej historii widzowie będą mogli spojrzeć na nią z nieco innej perspektywy. Wszystko, dlatego że zostanie ona opowiedziana z punktu widzenia Jacoba Marleya, zmarłego współpracownika Ebenezera Scrooge’a. Cały projekt nie został jeszcze skierowany do produkcji, jednak Bill Condon stworzył już scenariusz. Poza tym muzykę do musicalu napisał Stephen Schwartz, który tworzył ścieżkę dźwiękową m.in. do Dzwonnika z Notre Dame czy Pocahontas.

O czym zaś jest sama Opowieść wigilijna?  Głównym bohaterem jest Ebenezer Scrooge, skąpiec, samotny i zgorzkniały człowiek, czerpiący przyjemność z pomnażania swojego majątku. W wigilijną noc nawiedza go pokutujący za swoje winy duch jego dawnego wspólnika w interesach, Jakuba Marleya. Wizyta ta ma skłonić Scrooge’a do przemyślenia swojego życia i uchronić go przed podobnym losem po śmierci. Skąpiec jest początkowo sceptycznie nastawiony. Jednak, gdy odwiedzają go kolejne zjawy, dokonuje się w nim przemiana wewnętrzna.

Scrooge’a nawiedzają kolejno: Duch Dawnych Świąt Bożego Narodzenia, przypominający bohaterowi święta spędzane przez niego w młodości. Duch Obecnych Świąt, który pokazuje Ebenezerowi, jak wyglądają święta jego siostrzeńca, a także pracownika Boba. A poza tym Duch Przyszłych Świąt, dzięki któremu Scrooge, przerażony wizją samotnej śmierci, podejmuje decyzję o zmianie swojego postępowania.

Książka doczekała się już wielu różnych adaptacji. Kiedy tylko nowa wersja Opowieści wigilijnej będzie już na bardziej zaawansowanym poziomie, od razu Was o tym poinformujemy.

Tymczasem wszystkich, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z książką, odsyłamy tutaj.

Natomiast tutaj znajdziecie Piękną i bestię.