Nowe książki z serii Reksio. Jest z czego wybierać

Sympatycznego Reksia my, nieco starsi czytelnicy, znamy z Wieczorynek z naszego dzieciństwa. Co prawda serialu animowanego nie produkuje się już od prawie 30 lat (ostatni odcinek powstał w 1990 roku), jednak najmłodsi czytelnicy też mają szansę, żeby go poznać. Wydawnictwo Papilion (marka oficyny Publikat, pod której szyldem są publikowane książki dla tych najmłodszych czytelników) w swojej ofercie ma serię książek o Reksiu. Co ważne, wszystkie ilustracje są oparte na pierwowzorze Lechosława Marszałka. Zatem to ten sam Reksio, którego pamiętamy. 😉

Nowe książki z serii Reksio - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>

Coś dla młodszych i starszych czytelników

Niedawno ukazały się trzy nowe tytuły serii o Reksiu. Same książeczki są kwadratowe i niezbyt duże (20,5 x 20,5 cm), a dzięki temu poręczne. Bardzo podoba mi się to, że mają przemyślaną kompozycję. Po rozłożeniu książki na jednej stronie mamy tekst, a na drugiej dużą ilustrację. Dzięki temu z powodzeniem możemy czytać je dziecku np. do poduszki. Co więcej, sama czcionka jest dość duża i czytelna. Dzięki temu książeczki świetnie sprawdzą się jako jedne z pierwszych lektur dla dzieci, które dopiero zaczynają samodzielnie czytać. Dodatkowo przygody Reksia i jego przyjaciół są przedstawione w atrakcyjny sposób, więc podczas lektury ani najmłodszy, ani najstarszy czytelnik nie będzie się nudzić.

Autorką książkowych opowieści o Reksiu jest Maria Szarf. Z pewnością już zastanawiacie się, o jakich przygodach sympatycznego pieska w nich przeczytacie. 😉

Nowe książki z serii Reksio

Nowe książki z serii Reksio w wTaniaKsiazka.pl >>W książeczce Reksio. Wyprawa w góry główny bohater razem z przyjacielem Azorem postanawiają ruszyć na wędrówkę w góry. Przygotowują się do wycieczki, starannie pakując swoje plecaki. Podczas wyprawy poznają górskie zwierzęta oraz uczą się tego, jak zachowywać się w górach (nie można krzyczeć, trzeba trzymać się wyznaczonych szlaków itp). Jestem pewna, że po tę książeczkę warto sięgnąć przed wybraniem się na podobną wycieczkę z dzieckiem.

Nowe książki z serii Reksio w wTaniaKsiazka.pl >> Reksio. Wodna przygoda jest opowieścią o tym, jak piesek wybiera się na wyprawę łódką. Dołącza do niego Kocur. Podczas wyprawy spotykają suma Antoniego, który namawia ich do wspólnego nurkowania. W podwodnym świecie przeżyją ciekawą przygodę.

Nowe książki z serii Reksio w wTaniaKsiazka.pl >>W kolejnej nowej książeczce serii, Reksio. Wesołe miasteczko, Reksio i Azorem wybierają się do tytułowego lunaparku. Po atrakcjach tego miejsca oprowadza ich papuga Rita. Bohaterów czeka mnóstwo zabawy.

Jestem pewna, że rodzice sięgają po książeczki o Reksiu w jakiejś mierze z sentymentu za swoim dzieciństwem. Cieszę się, że ten sympatyczny piesek, jako książkowy bohater staje się też ulubieńcem najmłodszego pokolenia. Dlaczego? Przede wszystkim jego przygody są pięknymi opowieściami o przyjaźni i emanują empatią. Zaspokajają dziecięcą ciekawość świata i uczą szacunku dla zwierząt. Po te książki warto sięgać i do tego gorąco zachęcam rodziców. A tak słówkiem zakończenia: czy zdajecie sobie sprawę z tego, że ten kultowy dziecięcy bohater ma już 50 lat?

Wszystkie książeczki z serii Reksio znajdziecie w tym miejscu.