Żywego ducha - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowość od Jerzego Pilcha to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości polskiego pisarza. Książka pt. Żywego ducha pojawi się w sprzedaży już 5 lipca 2018 roku i zachwyci każdego, kto ceni mistrzowskie opowieści, zaliczane do literatury pięknej. W najnowszej historii Pilch prezentuje nie tylko to, za co pokochali go Czytelnicy. To również zupełnie nowa odsłona jego twórczości! Pisarz stworzył powieść mądrą i rozbuchaną, która została napisana niezwykle bogatym językiem. Zaskakuje zdarzeniami, zawiera mnóstwo zwrotów akcji i zachwyca detalami. Koniecznie to sprawdźcie! A jeśli do tej pory z twórczością tego pisarza nie było Wam po drodze, to doskonała okazja, by zmienić tan fakt.

Nowość od Jerzego Pilcha – ostatni na statku szaleńców

Tym razem historia, którą stworzył pisarz, zachwyca swoją nietuzinkowością. To także niezwykła lektura, wobec której żaden Czytelnik nie przejdzie obojętnie. Autor umiejętnie snuje opowieść i zmusza odbiorcę do wielu refleksji. Oto jak sam Jerzy Pilch mówi o swojej najnowszej publikacji:

Zagłada cicha jak kot? Potop bez opadów? Terrorystyczny atak z nieba? Globalne wyludnienie? Apokalipsa rozgrywa się w języku. Świat kończy się, bo milknie. Dalekie głuche pożary. Nie ma do kogo gęby otworzyć. Przed aniołem śmierci, który przeszedł przez Warszawę, uchodzi jedynie pisarz — odludek. Można powiedzieć, trafił żywy duch na swego. Po kolejnych próbach nawiązania kontaktu z kimkolwiek i gdziekolwiek nie może się dłużej łudzić. Został sam. I to sam w sensie ścisłym.

Co może robić ostatni człowiek na świecie? Wyruszyć przed siebie? Spać w najlepszych hotelach? Bezkarnie wynosić książki z księgarń i markowe ubrania z najlepszych butików? To co zwykle: łudzić się kasą? Pielęgnować samotność, czyli życie? Gorączkowo upajać się własną wyjątkowością? Tylko właściwie po co? A przedtem było po co? Czy przedtem i potem to jest aż tak wielka różnica? Widziadła coś do niego mówią — nie wie co, bo nie wie, czy są z tego świata? A my? Jesteśmy jego urojeniami?

Przypominamy, że nowość od Jerzego Pilcha pt. Żywego ducha będzie dostępna od 5 lipca bieżącego roku. Książkę znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!