James Marlon
Marlon James

https://pl.wikipedia.org/

Nowość od Marlona Jamesa, zdobywcy nagrody Bookera, była tylko kwestią czasu. Zresztą sam autor nigdy nie ukrywał, że właśnie pracuje nad zupełnie nową trylogią fantasy, która ma być afrykańską odpowiedzią na popularną dziś Grę o tron. Teraz jednak znamy znacznie więcej szczegółów i z chęcią dzielimy się tym z Wami. Seria ma nosić tytuł Dark Star (Mroczna Gwiazda), a jej pierwszy tom pojawi się pod nazwą Czarny Lampart, Czerwony Wilk. Premiera powieści przewidywana jest na 5 lutego 2019 roku, a autor udostępnił już oficjalny opis fabuły. Zaciekawieni? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Nowość od Marlona Jamesa – nietuzinkowy pomysł

Marlon James zdobył Bookera, jako pierwszy w historii Jamajczyk za powieść pt. Krótka historia siedmiu zabójstw. Jednak jego najnowsza książka zupełnie odbiega od gatunku, do którego został przypisany wspomniany tytuł. Tym razem autor sięga po inspirację w postaci mitologii i kultury Afryki, celując w epicką trylogię fantasy. Akcja najnowszej powieści ma rozgrywać się w starożytnej Afryce, w rzeczywistości zbudowanej na styku mitologii i historii. Całej serii przewodzi motyw zaginionego w Cytadeli chłopca. Aby go odnaleźć, wynajęto 8 najemników, którzy obiecali wytropić chłopca i sprowadzić go żywego do domu. Przewidywano, że całe poszukiwania potrwają nie dłużej niż 2 miesiące. Jednak ostatecznie ten czas zamienił się w 9 lat. Chłopiec zostaje odnaleziony martwy, podobnie jak 5 najemników. Pozostała trójka zostaje wtrącona do lochu. Jednak zanim urzędnik ich osądzi, chce wysłuchać ich historii. Tak właśnie powstała trylogia Dark Star, która jest ich świadectwem. Każdy tom to relacja innego najemnika.

Nowość od Marlona Jamesa – tom I

Pierwszy do głosu dochodzi Tropiciel, który jest wszystkim znany ze swoich umiejętności łowczych. To one pozwoliły mu wyrwać się z biedy i przemocy w dzieciństwie. I to dzięki nim stał się specjalista w odnajdywaniu tych, którzy nie chcieli być znalezieni. Jego zasadą jest działanie w pojedynkę, wyzbył się również swojej prawdziwej tożsamości. Zaś jego usługi słono kosztowały. Jednak, kiedy przyłączył się do poszukiwań chłopca, złamał swoją zasadę i podjął się pracy w grupie. Szybko okazało się, że zebrana ekipa to cała paleta nietypowych osobowości, skrywających własne, mroczne sekrety. Wśród nich znalazł się Leopard, zmiennokształtny mężczyzna, który potrafi przybrać postać zwierzęcia.

Ośmioro łowców rozpoczęło poszukiwania chłopca, ruszając jego tropem. Wędrowali od jednego starożytnego miasta do drugiego. Po drodze mierzyli się z wieloma trudnościami i przeciwnościami, a także z postaciami, które czyhały na ich życie. Wkrótce Tropiciel zaczął się zastanawiać: Kim tak naprawdę jest ten chłopiec? Dlaczego nie ma go od tak dawna? Czemu tak wiele osób nie chce, aby Tropiciel go znalazł? Pojawiło się też najważniejsze pytanie: Kto mówi prawdę, a kto kłamie?

Oto jak sam autor zapowiada epicką serię:

Aby napisać tę książkę, musiałem oduczyć się wszystkiego – tego, jak działa język, postacie, opowieść, a także jak działa prawda. Skończyłem, pisząc o wilko-hienach, dzieciach uczynionych z pyłu i powietrza oraz wampirach, które bez problemów polują na ludzi w biały dzień.

Nie pozostaje nam nic innego, jak z cierpliwością czekać na nowość od Marlona Jamesa. Tymczasem tutaj znajdziecie książki autora, które do tej pory ukazały się na polskim rynku.