W cieniu władzy - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

W cieniu władzy – taki tytuł nosi nowość od Viveki Sten. Miłośnicy kryminałów z pewnością wiedzą, że jest to już siódmy tom z serii, która opowiada o zbrodniach na wyspie Sandhamn. Czytelnicy, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z twórczością pisarki, stoją teraz przed możliwością nadrobienia zaległości. A naprawdę warto. O czym opowiada najnowsza powieść i jakie wyzwania tym razem autorka postawiła przed bohaterami? Przekonajcie się sami!

Nowość od Viveki Sten W cieniu władzy - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowość od Viveki Sten – cztery lata później

Warto zaznaczyć już na początku, że akcja powieści dzieje się cztery lata od ostatniego spotkania z głównym bohaterem. Thomas Andreasson sprawdza się jako policjant już od ponad dwudziestu lat. Jednak od pewnego czasu mężczyzna zmaga się z coraz większymi wątpliwościami. Zaczyna wątpić, że podoła dalszym wyzwaniom, stawianym przez ten zawód.

Najlepsza przyjaciółka Andreassona, Nora Linde, pracująca w Urzędzie Ochrony Środowiska wyjechała właśnie na urlop. Wolny czas postanowiła spędzić wraz z partnerem Jonasem i ich czteroletnią córką Julią. Z tej okazji wybrali się na Sandhamn. Niestety, ich wypoczynek nie potrwał zbyt długo. Wszystko za sprawą nowego mieszkańca, który pojawił się na wyspie. To Carsten Jonsson, inwestor kapitału wysokiego ryzyka, prowadzący liczne interesy w Rosji. Nie zaskarbił sobie również przychylności mieszkańców Sandhamn. Bez wątpienia powodem okazał się luksusowy dom, zbudowany we wschodniej części wyspy tuż przy plaży.

Zanim jednak moloch stał się rzeczywistością, podczas jego budowy doszło do serii dziwnych zdarzeń. Trudno dociec odpowiedzi na pytania, czy był to przypadek, czy jednak celowe działanie. A kiedy już właściciel może wprowadzić się do nowo powstałej willi, sprasza mieszkańców na powitalną imprezę. Imprezę, która kończy się tragicznie. Czy ma to coś wspólnego z budową domu? A może powody są zupełnie inne? I w końcu, komu można zaufać, jeśli przeciwko sobie ma się tylu wrogów?

Książkę pt. W cieniu władzy znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy ją wszystkim, którzy poszukują wciągających i trzymających w napięciu kryminałów.