Obywatel Jones - kup na TaniaKsiazka.pl

Obywatel Jones to film w reżyserii Agnieszki Holland, który w polskich kinach będzie miał premierę już 25 października 2019 roku. Czy wiedzieliście jednak, że produkcja filmowa to nie jedyne ujęcie tematu? Już 16 października bieżącego roku w sprzedaży pojawi się nowe wydanie reportażu pt. Gareth Jones. Człowiek, który wiedział za dużo z okładką filmową. A ponieważ jesteśmy zapalonymi książko holikami, gorąco polecamy, by przed obejrzeniem filmu, zapoznać się z literacką wersją tej niesamowitej historii. Jesteście ciekawi, o czym opowiada? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej.

Obywatel Jones - kup na TaniaKsiazka.pl

Obywatel Jones – kilka słów o książce i zapowiedź filmu

W latach 30. XX wieku młody dziennikarz Gareth Jones odbywa kilka samotnych podróży po komunistycznym imperium. Tym samym, jako jeden z niewielu ludzi z Zachodu odkrywa szokującą prawdę o sytuacji mieszkańców ZSRR. Rozmawia z członkami aparatu państwowego, ale też zwykłymi ludźmi: robotnikami i chłopami. W związku z tym na własne oczy widzi sowieckie zbrodnie. A na Ukrainie słucha o ludziach umierających z głodu i aktach kanibalizmu. Po powrocie na Zachód mówi światu prawdę o „komunistycznym raju”. Z tego powodu zostaje zaszczuty przez skorumpowanych zachodnich dziennikarzy. Wszyscy podważają jego wiarygodność. Po kilku latach ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Czy dlatego, że wyjawił prawdę?

W rolę głównego bohatera wcielił się James Norton. Obok niego na ekranach pojawią się również m.in.: Vanessa Kirby, Peter Sarsgaard czy Joseph Mawle. Scenariusz do produkcji stworzyła Andrea Chalupa. Warto również dodać, że film doczekał się już dwóch złotych lwów i jest jednym z bardziej wyczekiwanych przez widzów w kraju.

Jeśli zatem reportaże i literatura faktu należą do waszych ulubionych gatunków, koniecznie sięgnijcie po książkę Gareth Jones. Człowiek, który wiedział za dużo. Przypominamy, że wydanie z okładką filmową pojawi się w sprzedaży już 16 października. Lekturę znajdziecie tutaj. Natomiast poniżej prezentujemy wam zapowiedź filmu Agnieszki Holland, Obywatel Jones. Koniecznie dajcie nam znać, czy wybierzecie się do kina oraz, czy znacie książkową historię.