Podróże na własną rękę – ciekawe poradniki
Podróże na własną rękę często kojarzą się nam z mnóstwem formalności, niepewności i niebezpieczeństw. Jednak, jak pokazują wydarzenia z ostatnich dni, biura podróży również nie zawsze są gwarancją udanego urlopu. Tak czy inaczej, bez względu na to, jaki rodzaj wypoczynku preferujecie, koniecznie sprawdźcie dzisiejsze zestawienie. Ponieważ książki w nim zawarte udowadniają niejednokrotnie, że wycieczka na własną rękę wcale nie jest tak skomplikowana do zorganizowania, jak się nam wydaje na pierwszy rzut oka. Poza tym tytuły, które wybraliśmy, to nie tylko przydatne i praktyczne poradniki i przewodniki. Wśród dzisiejszych pozycji znajdziecie także kilka inspirujących historii, które przybliżą wam dany region czy kraj. Wszystko po to, by zarazić was miłością do podróży. A przede wszystkim, by pokazać, jak wiele jest pięknych miejsc na świecie i w Polsce, wartych odwiedzenia.
Podróże na własną rękę – Podróże marzeń. Europa
Zróżnicowanie geograficzne i bogactwo kulturowe usatysfakcjonować może najbardziej wymagających podróżników. Zarówno tych żądnych wrażeń, jak i nastawionych na kontemplację. Ponieważ piękno starego kontynentu przejawia się w zapierających dech w piersiach krajobrazach – od Atlantyku po Ural. A także w fascynujących zabytkach kultury odzwierciedlających to, co najcenniejsze dla europejskiego i światowego dziedzictwa. W związku z tym w prezentowanym albumie opisano ponad 100 takich wspaniałych miejsc.
Książka już dostępna.
Podróże na własną rękę – Odetchnij od miasta. Warmia i Mazury
Aleksandra Klonowska-Szałek wybrała się w podróż po jednym z najgorętszych, pod względem turystycznym, regionów Polski po to, by odkryć je na nowo. Poza tym ta książka to kontynuacja przewodnika po polskich agroturystykach, który ukazał się wiosną 2018 roku. Tym razem poznacie nie tylko najciekawsze bazy noclegowe, ale także odkryjecie lokalne knajpy i restauracje oraz miejsca, gdzie można kupić dzieła sztuki albo je tworzyć. Ponadto w przewodniku nie zabraknie również poleceń dla miłośników sportu, bo Mazury to przecież nie tylko żagle i kąpiele w jeziorze. Pojawią się także opisy zaskakującej natury. Wszystkie polecane przez autorkę miejsca utrzymane są w duchu slow life. W końcu zwiedzić Warmię i Mazury w pośpiechu to żadna sztuka, a żeby poznać ich najgłębsze tajemnice, trzeba dużo czasu, uważności i oddechu.
Książka już dostępna.
Podróże na własną rękę – Bucket List.1000 pomysłów na przygodę życia
Ta książka posłuży wam jako inspiracja. Ponieważ Bucket list to zbiór tysiąca pomysłów na przygody. Niektóre będą się wiązały z wyprawą w jakiś odległy zakątek świata. Jak oglądanie zorzy polarnej w igloo zbudowanym w Finlandii, poszukiwanie złota z patelnią w Kalifornii czy rejs na wyspy Galápagos. Inne jednak nie wymagają tak dalekich podróży, a wiele można zrealizować gdziekolwiek. Posmakować regionalnej kuchni, wydoić krowę lub opanować nowy obcy język. Bez względu na to, jakie macie upodobania, Bucket list pomoże wam skonkretyzować marzenia i odhaczać je punkt po punkcie z własnej, niepowtarzalnej listy.
Książka już dostępna.
Podróże na własną rękę – Bułgaria. Złoto i rakija
Dla niektórych Bułgaria kojarzy się przede wszystkim z wczasami z okresu PRL-u. To właśnie wtedy w Złotych Piaskach sięgano po pomarańczowego Schweppesa, a na pamiątkę zabierano koniak Słynczew Briag. W tych nie tak odległych znów czasach rozkwitał handel wymienny i rodziły się przyjaźnie, które trwały długie lata. Jak wygląda Bułgaria obecnie? Dowiecie się tego, sięgając po książkę Magdaleny Genow. Ponieważ autorka pokazuje w niej nieznane oblicze tego europejskiego kraju. W związku z tym przedstawia Bułgarię w niezwykły sposób, zachęcając czytelników do odkrywania drzemiących w niej tajemnic. W książce nie brakuje aromatycznych zapachów oraz smaków. Poza tym odkryjecie mało uczęszczane szlaki, poznacie mity i przyjrzycie się bliżej interesującym miejscom i bułgarskiej kulturze.
Książka już dostępna.
Podróże na własną rękę – Piechotą do źródeł Orinoko
To najbardziej bogata w przygody książka Wojciecha Cejrowskiego. Tak jak pozostałe, pełna humoru. Czytelnik będzie często parskać śmiechem, a nawet rechotać na całe gardło. Żaden antropolog tak nie pisze. Duża wiedza o dzikich plemionach, a jednocześnie podana tak, że wciąga, jak kryminał. Bardzo plastyczne opisy. W związku z tym czytelnik widzi, czuje, a do tego jeszcze słyszy w głowie głos Cejrowskiego.
Poza tym antropolog znajdzie tu moc wiedzy fachowej. Choćby praktyczne instrukcje, jak organizować wyprawę i jak sobie radzić z Indianami, gdyby wystawili dzidy. Nie-antropolog też chętnie to przeczyta. Jak doskonałą powieść przygodową. W Piechotą do źródeł Orinoko jest kilka takich miejsc, scen, które powodują u czytelników zainteresowanie pozostałymi tytułami tego autora.
Książka dostępna od 2 października 2019 roku.
Podróże na własną rękę – Polska. 500 najpiękniejszych miejsc
Polska to kraj niezwykły. Zróżnicowanie geograficzne usatysfakcjonować może najbardziej wymagających podróżników. Zarówno tych żądnych wrażeń, jak i nastawionych na kontemplację. Ponieważ piękno kraju przejawia się w zapierających dech w piersiach krajobrazach – od morza po góry, a także w fascynujących zabytkach kultury, muzeach i skansenach przechowujących to, co najcenniejsze dla naszej tradycji. Niniejszy album prezentuje najpiękniejsze z tych miejsc.
Książka już dostępna.
Podróże na własną rękę – Podróże marzeń. Świat
W prezentowanym albumie znajdziecie ponad 100 wspaniałych miejsc. Głównie tych poza Europą. W związku z tym poznacie bogactwo przyrody na wszystkich kontynentach, najciekawsze parki narodowe i tereny chronione ze względu na niepowtarzalną i unikatową przyrodę. A czasami miejsca po prostu urokliwe i doskonałe na wymarzony wypoczynek. Poza tym nie zabrakło też wyjątkowych obiektów kultury materialnej, budzących respekt i podziw dla zdolności i umiejętności dawnych budowniczych, ogromnych piramid i pomników, kościołów i katedr, zamków i pałaców, a także obiektów bardziej współczesnych, ale zasługujących na uwagę.
Książka już dostępna.
Podróże na własną rękę – Laponia. Wszystkie imiona śniegu
Laponia to wyjątkowa kraina: pełna dzikiej natury, ciszy, spokoju i oczywiście zalegającego wszędzie śniegu. Pozycja przygotowana przez Adama i Martę Biernatów ma pomóc czytelnikowi odpowiedzieć sobie na kilka najważniejszych pytań, dotyczących tego niezwykłego miejsca. Do którego przecież nie jeździ się na co dzień. Dlaczego mają tam wiele określeń na śnieg i renifery? Czym dokładnie zajmowali się Saamowie? Jak udawało im się porozumieć z duchami drzew i ziemi? A przy okazji, czemu służyły drążone przez nich labirynty? I jaki mają stosunek do nart?
Odbiorcy mają okazję poznać w ten sposób świat, który do tej pory był dla nich niedostępny, niezrozumiały i obcy. W książce znajduje się też sporo ciekawostek: o lapońskiej zemście, keiju oraz mieszance serowo-kawowej. To wszystko pomoże zrozumieć tę tajemniczą, a zarazem najbardziej nieznaną kulturę Północy.
Książka już dostępna.
Podróże na własną rękę – Z plecakiem przez świat. Vademecum podróżnika
Książka dostarcza wielu cennych informacji, które pomogą lepiej przygotować się do każdej wyprawy. Autorka porusza tematy związane m.in. z bezpieczeństwem, ekwipunkiem, załatwianiem wiz, szukaniem noclegów oraz etyką podróżowania. Z tej pozycji dowiecie się jakimi środkami transportu jeździ się w krajach egzotycznych, czyli co to jest np. bush taxi, fula fula i czerwony diabeł. Jak uniknąć popełnienia gafy, czyli dlaczego w Chinach zegarek nie jest dobrym prezentem. Czym mogą zaskoczyć chorwackie zakonnice, czyli trochę o pułapkach językowych. Jak ustrzec się chorób tropikalnych i odróżnić malarię od dengi. Na jak wymyślne metody kradzieży możecie być narażeni i co się stało po uśpieniu autorki specjalną herbatką.
Poza tym to wiedza jak szukać tanich biletów lotniczych i radzić sobie bez bagażu, który zgubiły linie lotnicze. A także, co oznacza w Peru znak z literą S i co najlepiej zrobić w przypadku trzęsienia ziemi. Ponadto, dlaczego warto mieć dolary z „dużymi głowami” i jak uniknąć „klątwy faraona”. I czy warto spróbować żywych larw i smażonych tarantul. A ostatecznie, co zrobić, gdy stracimy paszport, a w danym kraju nie ma polskiej ambasady.
Książka już dostępna.