Zestawienie popularnonaukowych nowości to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników tego typu literatury. Poza tym coś dla siebie znajdą tu również wielbiciele reportaży. Dziś na naszej liście umieściliśmy przede wszystkim gorące nowości, które są już dostępne w sprzedaży na polskim rynku. Nie zabraknie jednak także jednej zapowiedzi, na którą warto poczekać jeszcze chwilę. Ponadto są to pozycje popularnonaukowe, które zahaczają o historię, medycynę, psychologię czy geografię. Jesteście ciekawi? Koniecznie sprawdźcie, co dziś przygotowaliśmy. I dajcie nam znać, czy któryś tytuł wpadł wam szczególnie w oko.

Zestawienie popularnonaukowych nowości

Zestawienie popularnonaukowych nowości: kwiecień – maj 2020

Matki. Niezwykła historia macierzyństwa - kup na TaniaKsiazka.pl

Matki. Niezwykła historia macierzyństwa

Jak wyglądało i zmieniało się macierzyństwo na przestrzeni wieków? Sarah Knott zaskakuje i ożywia przeszłość, kolejne odkrycia zestawiając w szokującym kontraście z teraźniejszością. W związku z tym czytelnicy otrzymują intymny i liryczny, a jednocześnie bardzo dogłębny obraz macierzyństwa. Autorka zadaje poważne pytania i analizuje najbardziej przyziemne doświadczenia. Dzięki temu przekazuje odbiorcom uniwersalne prawdy o byciu matką.

Książka dostępna od 20 maja 2020 roku.

Na posterunku. Udział polskiej policji granatowej i kryminalnej w Zagładzie ŻydówNa posterunku - kup na TaniaKsiazka.pl

Historia granatowej policji nie jest tematem zamkniętym i oswojonym. Tym samym losy policjantów wracają dziś, jako jeden z elementów walki o pamięć i mity historyczne, na których zasadza się polska polityka historyczna. W związku z tym autor stara się dowieść na kartach swojej publikacji, że granatowa policja miała niebagatelny udział w wymordowaniu polskich Żydów i wchodzi tym samym w pole zainteresowania badaczy Holokaustu. Nie boi się śmiałych tez, że granatowa policja stanowiła istotny, niekiedy niezbywalny element niemieckiej strategii eksterminacji europejskich Żydów.

Książka już dostępna.

Psychopaci są wśród nas - kup na TaniaKsiazka.pl Psychopaci są wśród nas

Zastanawialiście się, czym właściwie jest psychopatia i co ją powoduje oraz jak się objawia? W prezentowanej książce doktor Robert D. Hare ukazuje wyniki swoich dwudziestopięcioletnich badań naukowych. W związku z tym czytelnicy otrzymują książkę z dziedziny psychiatrii, która obnaża prawdziwą twarz tego niebezpiecznego zjawiska. Można wymieniać wielu przestępców, którzy nie zważając na zasady panujące w społeczeństwie, doprowadzają do ludzkich tragedii. To właśnie ich świadome sprawianie krzywdy jest najbardziej porażające. Ponieważ to oznacza, że psychopaci są pozbawieni jakichkolwiek skrupułów. To destrukcyjne jednostki, których obecność w naszym życiu może doprowadzić do wielu tragedii.

Książka już dostępna.

Przewodnik po Polsce z filozofią w tle. Dolny Śląsk, tom II serii Przewodnik po Polsce z filozofią w tle

Zestawienie popularnonaukowych nowości

To niezwykle fascynująca opowieść o ludziach, miejscach, czasach i ideach. W związku z tym wraz z autorem ruszycie w podróż po Dolnym Śląsku, która niejednokrotnie was zaskoczy. Wrocław, Świdnica, Strzegom, Legnica, Nysa, Otmuchów, Jelenia Góra i inne miejscowości Dolnego Śląska przyciągały mistyków, filozofów, astronomów i różnych szaleńców, którzy zostawili tu swój ślad. Dzięki tej książce zrozumiecie, co chcieli nam przekazać.

Książka już dostępna.

Zestawienie popularnonaukowych nowościNo właśnie, miłość. O tym kogo, jak i dlaczego kochamy

Ludzka psychika i emocje od zawsze stanowiły ciekawy materiał do analizy i były przedmiotem wielu badań specjalistów z różnych dziedzin nauki. Nieustannie pogłębiana wiedza miała stać się kluczem do zrozumienia. Podobny cel przyświecał autorce tej książki, kiedy zaczynała rozmowy z setkami nieznajomych osób. Grupa badanych była bardzo zróżnicowana pod względem wieku, jak i narodowości.

Wszyscy uczestnicy opowiadali o swoich przemyśleniach na temat miłości, uczuciach i wspomnieniach z nią związanych. Tworząc tym samym wyjątkową historię, przepełnioną ciepłem i intymnością. Na jej podstawie zadano sobie szereg pytań dotyczących zdrady, potencjalnego partnera idealnego, zasadności monogamii oraz momentu właściwego do tego, by zakończyć związek.

Książka już dostępna.

Wyloguj swój mózgWyloguj swój mózg - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Obecne czasy przyniosły nam nowinki technologiczne, aplikacje do wszystkiego czy nieograniczony dostęp do informacji. Poza tym mamy też możliwość komunikacji praktycznie z każdym człowiekiem na świecie. Innowacyjne wynalazki, które miały wprowadzić życie ludzi na lepsze tory. Gdzieś po drodze jednak coś poszło nie tak – ludzie coraz częściej nie mogą oderwać wzroku od ekranów telefonów. W tym wszystkim tracą zdolność prawidłowego funkcjonowania: np. pamięć jest coraz słabsza, bo o wszystkim przypomni telefon. W związku z tym autor postanowił pokazać, jak niewiele potrzeba, by to zmienić. Tym samym znajdziecie tu mnóstwo użytecznych porad, które niewielkim kosztem poprawią komfort naszego życia z technologią.

Książka już dostępna.