Ciekawostki o książkachEkranizacje i adaptacje

Pokemony – istnieje szansa na film w angielskiej wersji językowej?

English_Pokémon_logo.svgObecnie wśród młodzieży w kilku krajach na świecie, popularna stała się gra Pokemon Go. Niedawno gra weszła także na rynek polski. Tak duże zainteresowanie nowym projektem sprawiło, że w powietrzu wisi kolejny, być może równie interesujący. Z pewnością dobrą wiadomością dla wszystkich fanów Pokemonów jest fakt, że Nintendo dostało propozycję umowy, która pozwalałaby na anglojęzyczną, aktorską wersję tej słynnej serii. 

Wytwórnia filmowa, która złożyła tak interesującą propozycję, to Legendary Pictures. Odpowiedzialna jest ona między innymi za produkcję filmową Warcraft: Początek, która w Chinach odniosła olbrzymi sukces. Choć studio Legendary Pictures od dawna było faworytem do uzyskania praw autorskich, umożliwiających filmową produkcję Pokemon, to miało ono również konkurencję. Wniosek do firmy Nintendo wystosowała również wytwórnia Warner Bros, która na swoim koncie ma już, między innymi, sukces związany z dystrybucją Pokémon: Film pierwszy i jego dwóch kontynuacji, gdzie współpracowali z Japończykami.

Życie Pokemonów rozpoczęło się w 1996 roku, jako gra wideo. Następnie, rok później ukazał się pierwszy serial animowany, a w roku 1998 – pierwszy film. Od tego czasu popularność Pokemonów rośnie, czego skutkiem jest aż 19 pełnometrażowych filmów, które, niestety, dostępne są jedynie w Japonii. Takie przynajmniej było założenie i jeśli gdzieś można znaleźć owe filmy, to jest to raczej kwestia przypadku niż celowości.

Za sprawą najnowszej gry Pokemon Go, która w ekspresowym tempie zyskała miliony zwolenników (już teraz ich liczba jest równa tej, jaką posiada Twitter), wartość Nintendo wzrosła aż o 9 miliardów dolarów. Nic więc dziwnego, że wytwórnia Legendary Pictures próbuje podpiąć się pod owy sukces. Pokemony są znów na fali, a realizacja filmowa może okazać się kolejnym strzałem w dziesiątkę.