Zabić drozda - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Powieść graficzna na podstawie Zabić drozda Tak, tak, wzrok Was nie myli. Powstanie powieść graficzna na podstawie Zabić drozda. Dla wszystkich miłośników twórczości Harper Lee jest to niezwykle dobra wiadomość.

Warto tutaj przypomnieć, że wspomniana przez nas książka swoją premierę miała w 1960 roku, do tej pory sprzedano ponad 40 milionów egzemplarzy. W błyskawicznym tempie lektura ta stała się międzynarodowym bestsellerem. Autorka zgarnęła dzięki niej jedną z najbardziej prestiżowych nagród – Pulitzera. Koniecznie czytajcie dalej, by poznać więcej szczegółów!

Powieść graficzna na podstawie Zabić drozda – ważne informacje

Planowana premiera historii w postaci komiksowej przewidywana jest na listopad 2018 roku. W pracach nad projektem siły połączą spadkobiercy Harper Lee oraz wydawnictwo Heinemann. Kto podejmie się stworzenia ilustracji? Będzie to Fred Fordham, który całkiem niedawno współpracował przy podobnym dziele z Philipem Pullmanem. Oto co artysta sądzi o najnowszym projekcie:

Adaptacja opowieści, która znaczy tak wiele dla tak wielu ludzi – oraz znalezienie dla niej odpowiedniej formy artystycznej – to dla mnie wielki honor i odpowiedzialność, ale również przyjemność.

Warto tutaj wspomnieć również o tym, że komiksowa wersja kultowej już powieści pt. Zabić drozda to zaledwie część większego przedsięwzięcia. Okazuje się, że po śmierci pisarki kilku biznesmenów z jej rodzinnego miasta postanowiło zaprojektować atrakcje turystyczne związane z książką.

Miłośnicy historii będą mieli okazję odwiedzić muzeum, które powstanie w sądzie, gdzie ojciec autorki, a zarazem pierwowzór postaci Atticusa Fincha miał swój gabinet. Chodzą również słuchy, że trzy domy z powieści doczekają się repliki.

O czym opowiada sama książka? Akcja powieści dzieje się w latach trzydziestych XX wieku, w małym miasteczku na południu USA. Atticus Finch jest adwokatem i głową rodziny, a obecnie bierze udział w jednej z trudniejszych spraw w życiu. Broni on młodego Murzyna oskarżonego o zgwałcenie biednej białej dziewczyny Mayelli Ewell. Okazuje się, że z pozoru prosta sprawa, z powodu rasizmu, jaki wtedy panował, osiąga rangę symbolu. W tej codziennej walce czarnoskórych o równouprawnienie pobrzmiewa echo pytania: gdzie przebiegają granice ludzkiej tolerancji?

Książkę pt. Zabić drozda znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!