Powieści napisane z myślą o kobietach - sprawdź na TaniaKsiążka.pl

Trzy powieści napisane z myślą o kobietach, które powinnyście przeczytać. Powieści obyczajowe, romanse i dramaty, to jedne z najbardziej wciągających gatunków w środowisku kobiecym. Zawsze dobrze jest sięgnąć po coś, co przyprawi o szybsze bicie serca i wzruszy do łez. Znalezienie takiej książki nie jest wbrew pozorom łatwe. Często szukamy bohaterek, z którymi mogłybyśmy się utożsamiać, jakie same chciałybyśmy być, lub przeciwnie – lubimy postaci kobiece, którym chętnie udzieliłybyśmy kilku rad. Najważniejsze jest to, by stały się nam bliskie. W poszukiwaniu właśnie takich bohaterek, stworzyłam krótką listę książek, które idealnie sprawdzą się w czytaniu do poduszki i jako towarzysze podróży.

3 powieści napisane z myślą o kobietach

W objęciach nocy Sandra Brown

Powieści napisane z myślą o kobietach - sprawdź na TaniaKsiążka.pl

Sandra Brown jest amerykańską pisarką, autorką wielu bestsellerów. Pisze nie tylko romanse, ale także powieści kryminalne. W objęciach nocy jest powieścią, która stanowi połączenie literatury obyczajowej z romansem i dramatem. Główni bohaterowie już od pierwszych stron książki, borykają się z problemami, które odciskają piętno na ich dalszym życiu. Losy Lydii i Rossa splatają się przez bolesne wydarzenia, jakie dotknęły ich oboje. Ścigani przez demony przeszłości, nie potrafią sobie zaufać. Czy w ogóle będą w stanie darzyć się głębszym uczuciem?

Miłość, strach, kłamstwa i przeszłość, która nie daje o sobie zapomnieć, to argumenty zdecydowanie przemawiające na korzyść powieści. Styl pisania autorki gładko przeprowadza nas przez całą historię, zupełnie jakbyśmy oglądali film. Nie można się od niej oderwać do ostatniej strony.

Pamiętnik Nicholas Sparks

Bez Nicholasa Sparksa, ta lista nie miałaby racji bytu. To amerykański pisarz, którego książki nie znikają z list bestsellerów. Wiele z jego powieści zostało już zekranizowanych. Jedną z nich jest właśnie Pamiętnik – niezwykła powieść o ogromnej sile miłości, która dzielnie stawia czoło przeciwnościom losu. Na początku poznajemy dwoje starszych bohaterów mieszkających w domu opieki. Mężczyzna czyta tytułowy pamiętnik kobiecie chorej na alzheimera. Dzięki temu przenosimy się do innego momentu dziejowego, poznajemy inne postacie i ich historie.

To romantyczna, poruszająca powieść, przyprawiona odrobiną dramatu. Historia o miłości godnej pozazdroszczenia. Jeśli oglądaliście film, sądzicie pewnie, że wiecie czego się spodziewać. Jednak ostrzegam, że książka pochłania jak czarna dziura i niejednokrotnie Was przy tym zaskoczy.

Bliskość Kristen Proby

Kristen Proby to autorka wielu książek erotycznych i miłosnych, których bohaterkami najczęściej są silne i zaradne kobiety. Jej powieści stanowią prawdziwą inspirację do podjęcia pewnych zmian w swoim życiu, które mogłyby odmienić je na lepsze.

W powieści Bliskość, również mamy do czynienia z bohaterką, której można pozazdrościć. Ma smykałkę do interesów, cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mężczyzn i wydaje się być naprawdę zadowolona ze swojego życia. A jednak wisi nad nią widmo niespełnionej miłości, bowiem od dziecka kochała się w mężczyźnie, który jej nie zauważał. Kiedy ten wraca w rodzinne strony, dostrzega w niej kobietę i przyznaje się przed sobą do własnych uczuć. Może być jednak za późno…

Powieść Bliskość to drugi tom z cyklu Pokusa, który stanowi jednak odrębną historię i można go czytać bez znajomości poprzedniej części. Jeśli jednak chcesz nadrobić zaległości, książki znajdziesz tutaj. Z pewnością nie pożałujesz!

Wydawać by się mogło, że trzy propozycje, to zbyt mało, jednak to te typy książek, do których zdecydowanie pasuje stwierdzenie: nie liczy się ilość, lecz jakość. Trzy fenomenalne powieści, które bezapelacyjnie powinny znaleźć się na półce w domu każdej kobiety. Dlatego gorąco je Wam polecam!