Prawdziwe historie na topie - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Prawdziwe historie na topie to zestawienie, w którym znajdziecie interesujące reportaże. W związku z tym to idealne propozycja dla każdego, kto uwielbia literaturę faktu. Życie już niejednokrotnie potwierdzało, że pisze najlepsze scenariusze. I przekonać możecie się o tym, sięgając właśnie po dzisiejsze tytuły.

Prawdziwe historie na topie - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Autorzy prezentowanych dziś książek czasem wyruszali w daleką podróż, a innym razem krzątali się po naszych polskich rejonach. Każdy z nich stworzył jednak niepowtarzalną opowieść, opartą na tym, co widział, słyszał i czuł. Tym samym to świetna okazja, by spojrzeć na otaczającą nasz rzeczywistość z nieco innej perspektywy.

Sprawdźcie, gdzie udało się im dotrzeć i czego zdołali się dowiedzieć. Gwarantuję, że te prawdziwe historie zainteresują nawet najbardziej wymagającego czytelnika!

Prawdziwe historie na topie

Alpiniści Stalina - kup na TaniaKsiazka.plAlpiniści Stalina

Witalij i Jewgienij Abałakowowie to bracia, alpiniści, o których niewielu słyszało. Nic dziwnego, w końcu przyszło im żyć w czasach Związku Radzieckiego. Jak więc łatwo się domyślić, los nie obszedł się z nimi zbyt łaskawie. Teraz jednak autor tego reportażu z reporterską pasją odkrywa białe plamy w historii światowego alpinizmu.

Książka dostępna od 24 lutego 2021 roku.

Samotny jak Szwed - sprawdź na TaniaKsiazka.plSamotny jak Szwed?

Czy Szwedzi są samotni z wyboru? Czy ich kraj sprzyja temu, by być samotnym? A może leży to w ich naturze? Autorka opowiada o szwedzkich singlach, rodzinach i indywidualizmie. A także o szwedzkiej duchowości, która realizuje się najlepiej w samotności na łonie natury.

Książka dostępna od 24 lutego 2021 roku.

Prawdziwe historie na topie - sprawdź na TaniaKsiazka.plW coś trzeba nie wierzyć

Wojciech Karolak nic nie zmienił w pokoju żony od jej śmierci. Violetcie Ozminkowski udało się wejść w ten zatrzymany świat, poznać archiwum satyryczki i namówić na szczere rozmowy jej najbliższych. A tego wszystkiego czytelnikom wyłania się Maria Czubaszek, jakiej nie znali. A może znali doskonale?

Książka dostępna od 23 lutego 2021 roku.

Prawdziwe historie na topie - sprawdź na TaniaKsiazka.plCo robić przed końcem świata

Jeśli zastanawiacie się nad kondycją współczesnego świata i otaczającej was rzeczywistości, ten reportaż jest właśnie dla was. Światem nieustannie wstrząsają kolejne kryzysy. Ponadto rozpadają się kolejne z pozoru nienaruszalne struktury życia społecznego. W związku z tym perspektywa takiej czy innej apokalipsy wydaje się więcej niż prawdopodobna.

Książka dostępna od 16 lutego 2021 roku.

Jedno życie - kup na TaniaKsiazka.plJedno życie

Megan Rapinoe to niekwestionowana gwiazda piłki nożnej, reprezentantka Stanów Zjednoczonych. Jest złotą medalistką olimpijską, dwukrotną mistrzynią świata i zdobywczynią niezliczonych nagród i wyróżnień dla najlepszej piłkarki. A swoją pozycję megagwiazdy sportu wykorzystuje, aby walczyć o bliskie jej wartości. W tej inspirującej biografii pokazuje czytelnikom, jak dobrze wykorzystać życie, które nam dano.

Książka dostępna od 24 lutego 2021 roku.

Miła robótka - zobacz na TaniaKsiazka.plMiła robótka

Gdy z początkiem lat dziewięćdziesiątych szeroko otwarły się w Polsce wrota kapitalizmu, do szarej rzeczywistości wdarła się zachodnia frywolność i kolorowa obietnica seksualnego spełnienia. W związku z tym ten reportaż to nic innego jak barwna kronika czasów przełomu. Czasów, gdy pod ladą każdej wypożyczalni ukrywano segregator pełen wytartych okładek filmów porno. A w słuchawce po wykręceniu 0-700 kusiły ponętne głosy.

Książka już dostępna.